#WomenSupportingWomen: Світові і українські зірки долучилися до глобального флешмобу

Мережею шириться флешмоб під назвою #WomenSupportingWomen, який об'єднав велику кількість жінок з усього світу. Жінки постять чорно-білі фото і ставлять цей хештег 

Depo.ua вирішив дізнатися, з чого розпочався цей челендж і хто його започаткував. 

#WomenSupportingWomen: Про що цей флешмоб

Спочатку вважали що челендж розпочався як акція, що має привернути увагу до насилля над жінками у Туреччині, і присвячений виходу декількох країн зі Стамбульської конвенції.

Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок і домашнього насильства. Вона була підписана у Стамбулі у 2011-му році. Мета конвенції – запобігання насильству, захист постраждалих та покарання злочинців. Туреччина першою ратифікувала цю конвенцію, згодом за останні роки до неї приєдналися 31 країна. Документ гарантує захист жінкам і повну підтримку у випадку насильства. 

Проте нещодавно стало відомо, що Туреччина і Польща вирішили вийти з конвенції. Країнам не сподобалося слово "гендер"  замість статі.

Тож New York Times стверджує, що флешмоб #WomenSupportingWomen розпочався у Туреччині сама як протест з приводу виходу країни з конвенції.

Проте у Instagram кажуть, що перший запис із цим хештегом з'явився півтора тижня тому, в акаунті журналістки з Бразилії Ані Паули Падран. Дехто пов'язує цей флешмоб з гендерним скандалом, який стався в політиці США. Представник Республіканської партії Тед Йохо назвав свою колегу, конгресвумен Олександру Окас Кортес "чортовою сукою" під час їхньої приватної бесіди в Капітолії. Після цього Олександра написала у своєму акаунті емоційний пост, присвяченій цій події. Жінку обурює, що вже давно чоловіки, особливо впливові, дозволяють собі таку поведінку. 

Проте зірки по-різному трактують цей флешмоб, наприклад, акторка Дженніфер Еністон взагалі закликала жінок активно брати участь у виборах президента США, аби голосувати за правильну кандидатуру, яка буде опікуватися і захищати права жінок.

Дженніфер Еністон

#WomenSupportingWomen: Які фото зірки постять в мережі

Попри те, що мета цього флешмобу дуже важлива і покликана захистити жінок, які зазначили насилля від чоловіків, челендж більше схожий на нарцисизм та демонстрацію студійних відредагованих світлин. Проте є і ті зірки, які постять звичайні селфі і розуміють суть акції, не приєднуючи до неї політичні чи якісь інші меседжі. 

Наразі у Instagram під хештегом #WomenSupportingWomen понад 8 мільйонів 200 тисяч записів.

Наталі Портман

Наталі Портман

Вікторія Бекхем

Вікторія Бекхем

Різ Візерспун

Різ Візерспун

Кеті Холмс

Кеті Холмс

Єва Лонгорія

Єва Лонгорія

Холлі Беррі

Холлі Беррі

Шерон Стоун

Шерон Стоун

Шерліз Терон

Шерліз Терон

Кара Делвінь

Кара Делвінь

Пінк

Пінк

Дженніфер Лопес

Дженніфер Лопес

Українські жінки поділилися своїми історіями про насилля та закликали українок долучатися до флешмобу.

Джамала

Джамала

Маша Єфросиніна

Маша Єфросиніна

Аліна Байкова

Аліна Байкова

Санта Дімопулос

Санта Дімопулос

Поліна Неня

Поліна Неня

Ірина Білик

Ірина Білик

 

 

Источник: 
PRпортал