У Білорусі після виборів спалахнули масштабні протести, поліція відкрила стрілянину

Після того, як з'явилися попередні результати виборів президента в Білорусі, в столиці країни Мінську та інших містах розпочалися масові протести і жорсткі сутички з міліцією. Заявляють щонайменше про одного загиблого, є поранені.

 

Про це повідомляє Telegram-канал NEXTA Live.

Оприлюднено дані національного екзит-полу

Так, за даними національного екзит-полу за чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка проголосували 81% виборців, за його опонентку Світлану Тіхановську - 8%. Разом з тим, Тіхановська впевнена, що більшість білорусів проголосували за неї - за її словами, про це свідчать дані 3 ділянок, де "не було фальсифікацій".

Міста повстали

Ввечері у Мінську та інших містах країни - Бресті, Гомелі, Гродно, Кобрині, Барановічах, Дзержинську, Пінську та інших - розпочалися сутички з міліцією.

 

Міліція пішла на штурм

В Мінську автозак в'їхав у натовп протестувальників. Водій автозаку, ймовірно, хотів налякати людей і рухався з великою швидкістю. Один з учасників протесту стрибнув на бампер автомобіля. Він почав розгойдуватися справа наліво. Чоловік впав під колеса, його мало не розчавили.

Пізніше повідомили, як автозак таки збив одну людину, його госпіталізували у важкому стані.

Згодом силовики в Мінську почали штурм барикад, які збудували на проспекті мітингувальники. В сторону барикад попрямувала колона спецтехніки, включили водомети, використовували світлошумові гранати і гумові кулі.

 

Що відомо про загиблих і поранених

В людей почали стріляти гумовими кулями, є поранені. Повідомляється про одного загиблого чоловіка. Кількість затриманих невідома. Правозахисники повідомляли про 50 затриманих в Мінську і 119 в інших містах, але ці дані далеко не остаточні.

До ранку ОМОН відтіснив більшість протестувальників і придушив осередки протестів.

 

 

Новинні сайти припинили роботу, в країні проблеми з інтернетом

У Білорусі не працював сайт державного новинного агентства "Белта", портал TUT.by. Крім того, не працюють такі ЗМІ, як "Наша нива", "Онлайнер", "Білоруський партизан". ЗМІ повідомляють, що в Мінську також перестали працювати Uber і "Яндекс.Таксі". З дня 9 серпня в Білорусії з перебоями працюють месенджери і соціальні мережі.

Источник: 
PRпортал