Атака Бубликів: Як у Полтаві до влади знову рветься депутат-"тушка"

Юрій Васильович Бублик балотується на 145-му окрузі як самовисуванець. У своїй програмі пише, що світоглядно "має честь" належати до українських націоналістів, що витримав випробування владою. А ще "як священик для своїх прихожан, так і чиновник для своєї громади має бути взірцем". Звучить пафосно, однак чи так це насправді?

Уперше Бублик був обраний до парламенту у 2012 році. Як член ВО "Свобода". Вдруге переміг на тому ж окрузі на хвилі Майдану восени 2014 року. Однак уже за рік після обрання до парламенту депутат посварився з однопартійцями і вийшов зі "Свободи". Він звинуватив керівництво партії націоналістів в авторитаризмі. Мовляв, очільників організацій на місцях призначають зверху.

Але довго у позафракційних Бублик не затримався, і в квітня 2016 року ввійшов до складу президентського "Блоку Петра Порошенка". Тоді коаліції "БПП" і "Народного фронту" конче були потрібні "штики", адже чисельність цих фракцій не дотягувала до необхідних 226. Тому збирали "тушок" із перебіжчиків з інших політсил. Серед них виявився й Бублик.

Проте вже за тиждень в одному з інтерв’ю він заявив: "Що Верховна Рада, що фракція "Блок Петра Порошенка" - велике політичне болото". Та попри опозиційну риторику з фракції не виходив аж до січня 2017-го. Оголосивши про вихід, звинуватив владу у корупції. Чому вона не муляла йому очі майже рік? Мабуть це питання мають задати Бублику його виборці.

І це не єдине питання до двічі депутата. У вересні минулого року він влаштував скандал в ефірі телеканалу NewsOne, звинувативши журналістів у роботі на Росію. "Рано чи пізно прийде час, коли українців дістане, вони прийдуть сюди і спалять цю хату", - пригрозив він. Після словесної перепалки з ведучими, нардеп пішов зі студії. Та чи не знав він, що йде на телеканал, який пов’язують з Медведчуком? Звісно, знав, і тому скористався нагодою зіграти ура-патріота. А найцікавіше, що після того скандалу Бублик не припинив походи на "медведчуківські" канали. Приміром, "вічний опозиціонер" і націоналіст регулярно гостює в ефірі телеканалу "112".

Були й інші гучні скандали, в яких фігурувало прізвище Бублика. В грудні 2014-го активісти руху "Чесно" зафіксували, як тоді ще депутат-"свободівець" прямо на своєму робочу місці в парламенті… розкладає картковий пасьянс. А в листопаді 2016-го, коли він був у фракції "БПП", обурені учасники АТО звинуватили сільського голову Ковалівки Полтавського району Олександра Бублика, рідного брата нардепа, у тому, що він блокує відведення земельних ділянок бійцям. До речі, Бублик-молодший також балотується до Верховної Ради у сусідньому 144-му окрузі в Полтаві.

Судячи з розмаху агітації, гроші у братів не перевелися: тут вам і "Купальські гуляння" в Ковалівці, і "Караоке на майдані" з подарунками переможцям від кандидатів (і не дешевими - телевізор, електром’ясорубка, холодильник), і концерти, і частування, і навіть лотерея. Та чи не займаються брати Бублики банальним підкупом виборців? А це вже питання до спостерігачів за передвиборчою кампанією та до ЦВК.

Ігор Петренко, сайт ДЕПО

Источник: 
PRпортал