«Технічна помилка». Французький телеканал показав карту України без Криму

Французький канал France Télévisions транслював карту, на якій анексований Крим було подано як частину Росії. Про це повідомляє «Укрінформ».

Увечері 10 січня в ефірі телеканалу транслювався 3-хвилинний сюжет про Авдіївку. На слайді з картою Крим спочатку був позначений як український, а з 2014 року — як частина Росії.

Після цього представники каналу вибачилися, передає «Укрінформ» із посиланням на фахівчиню зі стратегічних комунікацій посольства України у Франції Олександру Присяжнюк.

Вона повідомила про позицію французьких тележурналістів у коментарі під фейсбук-дописом кореспондентки «Тижня» у Парижі Алли Лазарєвої, яка, власне, і звернула увагу посольства на сюжет.

«Від імені посольства спілкувалися з редакцією, — зазначила пані Присяжнюк. — Отримала вибачення, пояснення та запевнення, що така ситуація не повториться: графічний підрядник припустився технічної помилки (відсутня штрихівка анексованого Криму і зазначення невизнання цієї анексії міжнародною спільнотою), але це жодним чином не відображає позицію телеканалу щодо українського Криму».

Вона також зазначила, що контент навколо української тематики на France Télévisions загалом збалансований і коректний. «Продовжуємо стежити за дотриманням принципу "нульової толерантності" до викривленого відображення тимчасово окупованого Криму у французькому публічному та медійному просторі»,- додала співробітниця посольства. 

Нагадаємо, згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН, усі сторони мають утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму як невід’ємної частини території України.

Источник: 
PRпортал