На Росії видають Євангеліє Анни Ярославни за своє.

На Росії проходить виставка "Франція і Росія: 10 століть разом", на якій демонструють пам'ятки часів Київської Русі.

Франція дуже люб'язно погодилась передати Євангеліє Анни Ярославни, на честь дружби з державою, якої не існувало, коли княжна вийшла заміж за французького короля. Організатори цієї виставки вважають саме цей епізод (весілля короля з княжною) першим камінцем у російсько-французькій дружбі. 

На огляд відвідувачів виставили близько 200 експонатів. За словами діяча музейної справи Олексія Копитька, організатори виставки першим актом російсько-французьких відносин вважають шлюб київської князівни Анни Ярославни і французького короля Генриха І. При цьому не пояснюють, хто вона така і який стосунок мала до Москви. На думку Копитька, це і є наріжним каменем російсько-французької дружби.

"Якщо цей камінь прибрати, то дружба скорочується років на 550 і має відраховуватися з початком 17 століття. У 1615 році відкрилося перше московське посольство у Франції. Спроби далеких родичів поцупити нашу княжну – не новина. Розчулює хронічна нерозбірливість французької сторони", – заявив Копитько.

На виставці демонструють Реймське Євангелії, яке у Францію з Києва привезла Анна Ярославівна. Журналістка Анна Шестак наголосила, що писемна пам'ятка України на російській виставці демонструє відсутність інтересу держави до своїх пам'яток.

На виставку у Росію Євангеліє цинічно надала Національна бібліотека Франції.

"Дивіться, аби Франція широким жестом його там не залишила – на знак своєї щирої дружби з країною, якої 10 століть тому взагалі не існувало", – наголосила Шестак.

 

Источник: 
PRпортал