Cвященник УПЦ МП просував проросійські наративи в інстаграмі під виглядом благодійності – ЗМІ

Cвященник УПЦ МП Захарія Керстюк просував проросійські наративи в інстаграмі під виглядом благодійної допомоги безхатченкам.

Як пише ZAXID.net, сторінка bezdomnie.ua була зареєстрована в інстаграмі кілька років тому. Точну дату назвати зараз неможливо, оскільки наприкінці квітня її видалили самі ж адміністратори. На сторінці публікували інформацію про допомогу безхатченкам, людям, що проживали в зоні ООС та іншим потребуючим. Станом на кінець квітня сторінка налічувала понад 500 тис. підписників.

Захарія Керстюк називав себе адміністратором сторінки, з відкритих джерел відомо, що він був кліриком Київської єпархії УПЦ МП, а також керував прес-службою Чернігівської єпархії УПЦ МП. Водночас офіційно він не афішує своєї приналежності до МП, однак на своїх сторінках у соцмережах він публікував фото з предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм (наразі ці фото недоступні).

Нагадаємо, що на соборі у Києві 27 квітня 2022 року УПЦ МП прибрала зі свого статуту всі згадки про зв'язок з РПЦ, очільник якої Кирило публічно підтримав агресію Росії проти України. Оновлений текст статуту наразі офіційно не публікували.

Источник: 
PRпортал