Вибори до райрад в Києві пройдуть 27 березня 2016 року

Вчора Київська міська рада проголосувала в другому читанні та прийняла в цілому проект рішення “Про управління районами в м. Києві”.

Після голосування в першому читанні проект рішення був доопрацьований. В документі прописана мінімальна гранична кількість депутатів, яку може встановити Київрада без внесення Верховною Радою змін до діючих законодавчих актів, - 40-50 депутатів, в залежності від кількості населення району.

В доопрацьованому документі визначена компетенція райрад. Так, до компетенції райрад належать питання щодо: загальної середньої освіти, позашкільної освіти; охорони здоров'я — амбулаторно-поліклінічної допомоги, стоматології, первинної та профілактичної медико-санітарної допомоги; культури — закладів культури, крім загальнодержавного рівня; молодіжних програм; містобудування і архітектури в частині надання пропозицій до Генплану, пропозицій до ДПТ, проведення громадських обговорень містобудівної документації, погодження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд; в сфері ЖКГ — ремонт і експлуатація житлового фонду, озеленення та благоустрій територій, організація місць відпочинку, ремонт та утримання квартальних/міждворових під'їздів та проїздів; організація торгівлі на ринках.

Що стосується комунальної власності, то райради здійснюватимуть лише управління такими об'єктами відповідно до закону.
Враховуючи те, що перші вибори новостворених рад призначаються суб'єктом створення, Київрада погодила проведення виборів в районні в м. Києві ради 27 березня 2016 року.
В ході обговорення депутат Тетяна Меліхова пропонувала призначити вибори в райради на 25 жовтня 2015 року, посилаючись на прийнятий 14 липня Закон України “Про місцеві вибори” та на постанову Верховної Ради №645-19 від 17 липня 2015 “Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році “. Проте, заступник міського голови-секретар Київради, відомий юрист Олексій Резніков зауважив, що Закон, на який посилається пані Меліхова й досі не підписаний Президентом України і не набрав чинності, тому Київрада працює згідно діючого законодавства і закону про місцеві вибори. Щодо постанови ВР від 17 липня, то вона стосується існуючих рад, тому, при прийнятті рішення про утворення і призначення виборів в райради Київрада не може керуватися цією постановою.

Источник: 
PRпортал