Трампу можуть заборонити займатися політикою в майбутньому

Палата представників США готується оголосити імпічмент Дональда Трампа. Законодавці можуть заблокувати Дональду Трампу балотуватися на пост президента в 2024 році.

 

#Букви розбиралися, чи дійсно Конгрес може накласти заборону на займання федеральних посад в майбутньому?

Згідно з Конституцією США, судовий вердикт щодо імпічменту не може передбачати якесь більш суворе покарання, ніж відсторонення від посади і позбавлення права займати будь-яку почесну або довірчу посаду в Сполучених Штатах. (Стаття 2, Розділ 3)

Сьогодні, 13 січня, члени Конгресу повинні проголосувати за єдиною статтею імпічменту президента Трампа, в якій його звинувачують – це заклик до заколоту.

Попередньо, всі члени Палати представників-демократи проголосують за імпічмент, але вони також сподіваються, що їх підтримають деякі республіканці.

Остаточне рішення з цього питання приймає Сенат. Він навряд чи візьметься за розгляд справи про імпічмент до президентської інавгурації Джо Байдена, яка відбудеться 20 січня.

Особливістю цієї спроби імпічменту є те, що Трамп уже буде колишнім президентом до моменту її завершення.

 

Які наслідки для Трампа?

Як пише The Washington Post, глава 3 14-ї поправки Конституції, прийнятої після Громадянської війни, забороняє Трампу займати керівну посаду, якщо виявиться, що він “брав участь у повстанні або заколоті” проти Сполучених Штатів.

Щоб обмежити Трампа таким чином необхідна проста більшість голосів обох палат, на відміну від процедури імпічменту – там Сенат повинен віддати дві третини голосів. Конгресу просто потрібно буде оголосити, що Трамп брав участь в акті “заколоту або повстання”, заохочуючи штурм Капітолію.

Розділ 3 був прийнятий, щоб заборонити будь-якому “цивільному або військовому” офіцеру, який служив Сполученим Штатам до Громадянської війни, повернути собі владу, якщо він зрадив свою країну, підтримавши Конфедерацію.

Так, ряду колишніх конфедератів фактично було заборонено займати посади. Лише в 1872 році Конгрес знову дозволив цим людям служити Сполученим Штатам, прийнявши Закон про амністію з необхідністю набрати дві третини голосів.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі (штат Каліфорнія), схоже, вважає, що єдиний спосіб позбавити Трампа можливості балотуватися на другий термін – це заручитися підтримкою Палати представників для проведення другого імпічменту.

Варто відзначити, що Трамп може оскаржити в судах заяву про його участь в “заколоті”, і що це не виправдано фактами.

Після імпічменту Дональд Трамп не зможе знову балотуватися на виборах у 2024 році.

Це також може коштувати йому пенсії в розмірі понад 200 000 доларів на рік, якщо Сенат за це проголосує.

Источник: 
PRпортал