Нідерланди виділять 30 млн євро на референдум по асоціації Україна-ЄС

Муніципалітети Нідерландів отримають 30 млн євро на організацію референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбудеться 6 квітня.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Нідерландів Рональд Пластерк, повідомляє видання Volkskrant.

Дана сума є на 10 млн євро більшою, ніж обіцяна муніципалітетам раніше.

Уряд Нідерландів при цьому декларує, щоб референдум був добре підготовлений і організований, однак наголошує, що витрати мають бути у рамках розумного.

"Уряд прагне ретельно підготовленого і добре організованого референдуму", - сказав Пластерк, якого цитує видання NOS.

Він заявив, що уряд не планує проводити значну кампанію перед референдумом, а виділені кошти мають покрити витрати муніципалітетів на його організацію.

ЗМІ зазначають, що організація виборів до нижньої палати голландського парламенту коштує 45 млн євро.

Як заявляв раніше  голландський прем'єр-міністр Марк Рютте, уряд Нідерландів планує провести кампанію на підтримку України перед проведенням запланованого на квітень референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЕС.

Як повідомлялося, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.

Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.

Источник: 
PRпортал