Ходорковський буде фінансувати журналістські проекти

Російський опозиціонер та засновник громадського руху «Відкрита Росія» Михайло Ходорковський вирішив почати фінансувати незалежні журналістські розслідування в Росії.
 

«Відкрита Росія» оголошує прийом заявок на створення сучасних медіа, здатних дати десяткам мільйонів людей в Росії можливість відчувати себе повноцінною частиною глобального світу», – йдеться в повідомленні «Відкритої Росії», пише Media Sapiens

Експерти «Відкритої Росії» обіцяють відібрати щонайменше п’ять проектів, кожен з яких отримає до 30 мільйонів рублів (470 мільйонів доларів). Почати роботу проекти мають у грудні цього року.

Як заявив Ходорковський російському виданню «РБК», основний жанр роботи схвалених проектів – розслідування у сфері економіки, культури, взаємовідносин бізнесу з владою.

Подавати заявки зможуть не тільки журналісти, а й громадські діячі. До запуску проекти працюватимуть в тестовому режимі і публікуватимуть свої роботи в соціальних мережах.

Колишній співвласник компанії ЮКОС Михайло Ходорковський понад 10 років відбув в ув’язненні в Росії за двома кримінальними справами про податкові й інші фінансові порушення, другу з яких правозахисники називають суто політичною. Він залишив Росію після того, як президент Володимир Путін помилував його у грудні 2013 року. Ходорковський живе переважно у Швейцарії і Великобританії.

Нагадуємо, в Естонії закриваються дві останні друковані газети російською мовою. Згідно з повідомленням, газета «Постімеес» (Postimees) російською мовою вийшла востаннє в четвер, останній номер тижневика «День за Днем» читачі отримають 1 жовтня. Рішення ухвалено через скорочення читацької аудиторії і зниження реклами для цих видань.

 
Источник: 
PRпортал