Facebook заблокував сотні акаунтів з РФ, які поширювали фейки про вакцинацію

Facebook видалив сотні облікових записів, які були залучені до кампанії з дезінформації щодо вакцинації. Кампанією займалися із Росії.

 

Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Компанія Facebook повідомила, що мережа облікових записів була націлена на Індію, Латинську Америку і США. Кампанія з дезінформації намагалася залучити впливових осіб для поширення неправдивих заяв, щоб підірвати довіру суспільства до вакцин проти COVID-19.

У своєму останньому звіті Facebook повідомила, що виявила зв’язок між мережею акаунтів і провальною кампанією з дезінформації, що проводиться агентством маркетингу Fazze, яке є частиною російської компанії AdNow.

Раніше розслідування BBC показало, що в травні цього року впливовим особам було запропоновано гроші від Fazze для поширення неправдивих заяв про ризики, пов’язані з вакциною Pfizer.

У листопаді 2020 року та сама мережа намагалася поширити неправдиву інформацію про вакцину AstraZeneca – нібито вона небезпечна, оскільки в ній використовується нешкідливий аденовірус, узятий від шимпанзе.

Для цієї мети в соцмережах поширювали меми, в яких використовувалися зображення з фільму “Планета мавп”, щоб створити помилкове враження, що вакцина перетворить людей в мавп.

В цілому, як повідомляється, видалені 65 російських акаунтів у соцмережі Facebook і 243 – в Instagram.

Источник: 
PRпортал