Депутати від БПП пропонують зробити публічними депутатські запити

Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Геращенко, Марія Іонова, Ірина Луценко зареєстрували проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо розміщення тексту депутатського запиту), реєст.№3182.

Основна мета  документу – підвищити прозорість діяльності окремих народних депутатів та парламенту в цілому.

« Законопроект передбачає внесення до регламенту ВР змін, згідно з якими, текст депутатського запиту повинен розміщуватися на офіційному веб-сайті ВР в день його оголошення. У випадку, якщо в запиті міститься інформація з обмеженим доступом, то на офіційному сайті розміщується його короткий зміст, оголошений головуючим на пленарному засіданні. Такий порядок має діяти і для депутатських запитів до Президента», – зазначила народний депутат Ірина Геращенко.

Законопроект має на меті привести нормативну базу в частині права громадян на доступ до інформації у відповідність до Конституції та законів України. Таким чином, громадськість буде отримувати інформацію про участь народного депутата у процесі контролю за дотриманням їх прав та свобод, а також законністю дій органів влади. До того ж, розміщення текстів депутатських запитів на офіційному веб-сайті Верховної Ради України забезпечить публічність діяльності депутатського корпусу і суттєво знизить рівень лобіювання депутатами в запитах своїх власних або партійних інтересів, – йдеться  в пояснювальній записці до проекту закону.

Источник: 
PRпортал