Найактивніші мери у соцмережах

Найактивнішими користувачами соцмереж серед мерів українських міст є міські голови Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Львова та Сум. Натомість майже половина мерів не мають жодного акаунту, воліючи спілкуватися зі своїми виборцями через офіційні сторінки міських рад.

Про це свідчать результати дослідження кореспондентів Укрінформу.

Геннадій Кернес, Іван Куліченко, Олексій Костусєв, Андрій Садовий та Геннадій Мінаєв мають у соцмережах по 18, 15, 10, та 7,5 тисячі друзів відповідно. Це й не дивно, адже вони представлені майже в усіх найпопулярніших соцмережах і, крім того, мають свої персональні сайти. Така інтегрованість в інтернет-простір дозволяє посадовцям розміщувати більше інформації, у тому числі неофіційного характеру, вести дискусії, отримувати запитання та зауваження користувачів, врешті-решт, знати, що про них люди думають...

Найбільше друзів у соцмережах має Харківський міський голова Геннадій Кернес - майже 18 тисяч. З них більше 11,4 тисячі користувачів підписані на Instagram. Найімовірніше, це пов'язано з тим, що мер власноруч викладає свої фото, що він неодноразово підтверджував журналістам. За тиждень у соцмережі з'являються 3-4 оригінальні світлини, на яких міський голова сфотографований із друзями, в родинному колі, під час занять спортом або на відпочинку.

У коментарях харків'яни досить часто просять Кернеса допомогти у вирішенні тієї чи іншої проблеми. Зокрема, під одним з останніх фото користувач просить мера утеплити будинок за адресою вул. Слинько, 2б, який постраждав від вибуху газового балона влітку минулого року.

Неабиякою активністю в соцмережах вирізняється міський голова Одеси Олексій Костусєв. Він - єдиний мер, на сторінку якого у Facebook можна потрапити не за пошуковою системою, а просто з сайту міської ради. Найулюбленішою темою одеського голови є знесення незаконних будівель, розташованих на березі моря. Костусєв охоче бере участь у таких операціях, розміщуючи фоторепортажі на сторінці 

Мер також приділяє багато уваги блогу kostusev.com. Причину він пояснює у передмові: "Мій блог допоможе охочим пізнати мене таким, який я є насправді, а не за дифірамбами підлабузників чи брехні конкурентів. Тому що вести свій блог, як ви вже здогадались, я буду сам", - наголошує посадовець.

За кількістю друзів друге місце у "мерському" рейтингу посідає Іван Куліченко - міський голова Дніпропетровська. У нього більше 15 тисяч друзів на персональному сайті kulichenko.com.ua та сторінках Вконтакте та  YouTube.

На сторінках розміщено переважно новини культурного життя міста з фотографіями, а також анонси робочих нарад та подій, є повідомлення, які містять корисну для городян інформацію стосовно медичної реформи, ЖКП. Проте особистої присутності мера ми не знайшли. Очевидно, що веде сторінку не він сам, а його прес-служба. Мабуть, тому зворотного зв'язку майже немає, під окремими фото чи новинами є лайки або коментарі до знімків "чудово", "добре" і т.п.

Міський голова Львова Андрій Садовий використовує свою сторінку в Facebook як для оприлюднення офіційної інформації, так і особистої. Так, нещодавно він написав: "Шановні друзі. Сьогодні з другої половини дня йду у відпустку, яку з сім'єю проведу в Хорватії. Наперед перепрошую, якщо мої відповіді на Ваші запитання у Фейсбуці будуть не такими оперативними". А напередодні він розповів користувачам про новий будинок, який придбала його родина: його адресу, загальну площу, вартість і походження коштів.

Мер Сум Геннадій Мінаєв має свою сторінку у Facebook, ВКонтакте, персональний сайт і акаунт у Twitter. Особливо активно використовує Facebook, де щодня по декілька годин спілкується з користувачами на різні теми. З метою залучення до соцмережі посадовців міськвиконкому Геннадій Мінаєв нерідко спілкується зі своїми підлеглими саме за допомогою Facebook.

У мера Тернополя Сергія Надала аж два акаунти у Facebook. За словами начальника відділу зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міськради Катерини Калуш, її начальник сам веде власну сторінку в мережі. Активність на персональній сторінці висока. Принаймні мер намагається коментувати найбільш характерні запитання та давати відповіді на листи окремих відвідувачів.

Іншу сторінку - теж під його ім'ям - створили на початку березня цього року, бо у попередньої вичерпався ліміт друзів (їх було 5 тисяч). Щоправда, до адміністрування цієї сторінки долучаються працівники прес-служби мерії, уточнила речниця міської ради.

У мера Луганська Сергія Кравченка у Facebook 2172 друга. Усі записи зроблено від першої особи, але, судячи з того, що всі вони присвячені офіційним подіям, то, швидше за все, заповнює сторінку прес-служба мера. Зворотного зв'язку до коментарів немає, та і коментарів небагато.

Власну сторінку місяць тому відкрив Сімферопольський міський голова Віктор Агєєв. На сьогодні у нього 1706 друзів. Записи користувачів стосуються скарг на погані дороги, ЖЕКи тощо.

Нещодавно персональну сторінку у Facebook створив міський голова Житомира Володимир Дебой та особисту, без зазначення посади - міський голова Рівного Володимир Хомко. В одного зареєстровано 143 друга, в іншого - 69. Дебой розміщує на сторінці головним чином вітання зі святами, та й ті - нерегулярно: останнє надходило 6 червня, на День журналіста. Невелику кількість друзів пан Хомко пояснює фільтрацією. "Під час виборів до Верховної Ради в соціальній мережі Facebook від мого імені створили сторінку. Скопіювали мій портрет дуже поганої якості, повісили портрет Януковича і написали, що я його "абажаю", - розповів Володимир Хомко на одному з сайтів. - В мене є моя особиста сторінка у Фейсбуці, якою я користуюсь. Тож, я перед тим, як додавати в друзі, завжди перевіряю людину, щоб ніхто не долучав мене з метою провокацій. Якщо не знаю, хто це - не додаю", - підкреслює посадовець.

Вінницький мер Володимир Гройсман хоча й не має сторінок у соцмережах, проте стверджує, що спілкується із вінничанами онлайн 24 години на добу. "Активно спілкуюсь із вінничанами на сайті "Моя Вінниця" myvin.com.ua, де є розділ "Спілкування із мером". Знаю всі проблеми городян, які, повірте, вирішуються оперативно, бо я в онлайні 24 години на добу - постійно перевіряю електронну пошту в телефоні, - сказав Гройсман у розмові з кореспондентом Укрінформу. - Ось бачите - є й постійні дописувачі. Приміром, одна жіночка вважає своїм обов'язком щодня інформувати мене про "життя" будинку, де вона мешкає. Я - відповідаю".

За словами мера, найчастіше вінничани скаржаться на комунальні проблеми, є і побажання та подяки.

Водночас 12 мерів не мають жодного акаунту, воліючи спілкуватися зі своїми виборцями через офіційні сторінки міських рад. Це міські голови Луцька, Донецька, Ужгорода, Запоріжжя, Івано-Франківська, Кіровограда, Миколаєва, Полтави, Херсона, Хмельницького, Чернівців, Чернігова. Всі вони кажуть про брак часу. Так, речниця Чернігівського міського голови, посилаючись на свого шефа, повідомила, що на ведення своєї сторінки у соцмережах йому бракує часу, а доручати це помічникам він вважає неправильним.

 

Джерело: PRportal