Мендель Юлія


Журналістка, медійник, у 2019-2021 рр прес-секретар Президента України

Народилася 3 вересня 1986 року у Генічеську Херсонської області.

У червні 2008 закінчила Інститут філології Київського університету ім. Шевченка., де вивчала англійську та польську мови, українську мову та літературу.

У 2012 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Натурфілософська металогія лірики Володимира Затуливітра в контексті поезії 1970-90 рр».

Журналістська діяльність

Травень 2008 — грудень 2014 — репортерка в ICTV.

Грудень 2014 — червень 2015 — редакторка в Еспресо TV.

Грудень 2015 — квітень 2016 — кореспондентка телеканалу 112 Україна в США.

Червень 2016 — січень 2017 — журналістка міжнародної редакції телеканалу Інтер.

З січня 2017 до травня 2019 — позаштатна кореспондентка газети New York Times.

2017—2019 — консультантка з комунікацій у Представництві Світового банку в Україні.

Співпрацювала з Нью-Йорк таймз, Politico, Vice, CNBC, New Eastern Europe, World Affairs Journal, Spiegel Online. Продюсер документального телесеріалу Vice News (2016).

2018 року допомагала російському журналісту Нью-Йорк таймз Ендрю Хіґґінзу (живе в Москві) готувати дослідження про українську армію та корупцію в ній. У матеріалі, зокрема, Юлія підтримувала тодішнього президента Петра Порошенка і писала, що з 2014 року Україна «досягла значного прогресу в подоланні корупції в газовому бізнесі, який був головним джерелом доходів олігархів часів президентства Віктора Януковича».

У команді президента Володимира Зеленського

3 червня 2019 року була призначена прессекретарем президента Зеленського.

У березні 2021 на телеканалі "Дом" з'явився авторський проект прессекретаря президента України" "Погляд з Банкової з Юлією Мендель". Але вийшло лише кілька програм. Після критики телеканал «Дом» відхрестився від Юлії Мендель, заявивши, що прессекретарка «гостя, а не ведуча»

30 квітня 2021 року українська преса повідомила, що Мендель написала заяву на звільнення. За даними ЗМІ, Зеленський погодив звільнення, але Мендель має залишитися працювати в його офісі радницею із зовнішньополітичних питань та зосередитися на роботі з іноземними ЗМІ. Преса також відзначила, що «заяву про звільнення Мендель пише вже втретє, однак попередні рази їх відмовлялися підписувати через начебто прихильне ставлення до неї Зеленського». Указ про звільнення Мендель з посади прес-секретаря Президента був виданий лише 9 липня 2021 року, причина звільнення в ньому не зазначена; іншим указом Мендель призначено позаштатною радницею глави ОП Андрія Єрмака, на цій посаді вона має відповідати за роботу із закордонними ЗМІ.

Влітку 2021 року вийшла друком книга "Кожен з нас Президент" в якій Юлія Мендель хвалила Володимира Зеленського і критикувала Петра Порошенка. Один примірник вона надіслала пресекретарю Володимира Путіна Дмитру Пєскову.

17 липня 2021 року почала вести відеоколонку програми "Велика деолігархізація" на каналі Рината Ахметова "Україна". 6 вересня канал Ахметова закрив програму, в якій Юлія Мендель "боролась з олігархами".

У серпня 2021 року заявила, що за гроші буде вести тренінг для бізнесменів в контексті державної стратегії 

Скандали

У вересні 2019 року перешкоджала журналісту Сергію Андрушку поставити запитання главі держави Володимиру Зеленському.

У листопаді 2019 року, в інтерв'ю журналісту Наталії Влащенко сказала, що «ревнує Зеленського до Коломойського» і що олігарх «забирає в неї функції». Також повідомила, що її зарплата як прессекретаря Президента — 25 тис. гривень. Але за даними журналістського розслідування, що базується на інформації Держуправління справами, насправді Мендель отримує в Офісі президента приблизно 53 тис. грн на місяць. На час карантину працівникам органів влади обмежили зарплату, але, наприклад, у червні 2020 року Мендель отримала в півтора рази більше, ніж президент Володимир Зеленський — сума її заробітної плати становила 46 217 гривень.

У листопаді 2020 року захворюваня Володимира Зеленського на коронавірус прокоментувала неоднодначно: "На жаль... президент почувається добре"

У листопаді 2020 року Юлія Мендель осоромилася дописом про свої кулінарні здібності. Вона спекла шоколадний десерт у вигляді ведмедиків, один з яких не вийшов, та опублікувала фото в соціальній мережі. Побачивши допис пані Мендель користувачі просто не могли пройти повз та не поіронізувати з прессекретарки порівнюючи шостого брауні з шостим Президентом Зеленським. Допис Юлія Мендель видалила.

У грудні 2020 року заявила, що у 2019 році двома твітами вона стабілізувала курс гривні.

У квітні 2021 року в ефірі програми “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом” прессекретарка президента Юлія Мендель заявила про існування “української російської мови”. Вона висловила думку, що “українська російська мова — це частина культурного розмаїття нашої країни”.