Команда Brand Ukraine відмовилась від використання телеграму

Команда громадської організації Brand Ukraine, яка займається просуванням національного бренду, ухвалила рішення більше не використовувати телеграм. Про це повідомила керівниця Brand Ukraine Марія Липяцька. «Усі робочі чати, переписки з партнерами ми перенесли в більш надійні й захищені месенджери. А я особисто ще й нарешті видалила свій акаунт в телеграмі», — написала вона у фейсбуку.  

Пояснюючи цей крок, Липяцька вказала на кілька причин відмови. Перша з них, за її словами, стосується безпеки. Оскільки в телеграмі немає наскрізного шифрування повідомлень, як у сігналі чи вотсапі, дані, що ним передаються, можна легко перехопити. «Усі дані, що ви генеруєте в цьому месенджері, а це метадані, чати, фотографії, відео, аудіо, робочі файли, зберігаються на серверах. Навіть якщо ви видалите дані зі свого телефону чи комп’ютера, це лише видалить їх з пристрою, але вони назавжди залишаться на серверах Telegram», — зазначила керівниця Brand Ukraine.  

При цьому, стверджує Липяцька, існує ризик передачі персональних даних не лише користувача, а й тих, з ким він контактує поза межами месенджера. «Більшість користувачів Telegram надає доступ до усіх своїх контактів, які зберігаються у телефоні та/або компʼютері. Цю інформацію Telegram також зберігає у себе на сервері, куди потрапляє уся інформація про соціальне коло його користувачів. Зокрема й контактна інформація тих, хто не давав месенджеру доступу до своїх контактів, або й взагалі не користується Telegram. Якщо ви працюєте з урядом, або військовими, ви самі прекрасно розумієте можливі ризики», — пояснила Липяцька.

Ще однією причиною відмови від телеграму вона назвала його російське походження та зв’язок із ФСБ та ГРУ РФ. Основний домен та один із серверів телеграму розташовані в російському місті Санкт-Петербург, звернула вона увагу.

У якості альтернативи джерела інформації про повітряні загрози та ракетні обстріли, за словами керівниці Brand Ukraine, можна використовувати канал Повітряних сил у вотсапі https://whatsapp.com/channel/0029VaE2uSwAInPla0otdW2O. А для того, щоб оперативно відстежувати медіапублікації про певну організацію, проєкт чи особистість, можна використовувати Media monitoring bot аба Google alerts. Робочі і приватні чати Липяцька радить перенести у вотсап, а особливо чутливі — в сігнал.

Як позитив вона відзначає те, що останнім часом усе більше й більше українських бізнесів пропонують вотсап як альтернативний месенджер. «Вірю, що витиснути Telegram з українського інформаційного простору можливо», — наголосила Марія Липяцька. 

Источник: 
PRпортал