Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

Майже рік минув після призначення Ігоря Кононенка головою Київського обласного осередку «Блоку Петра Порошенка», ціль якого полягала у тому, щоб навести порядок в області і «приструнити» норовливу облраду, яку контролює «Батьківщина». Після цього президентська вертикаль мала спокійно готуватися до президентських виборів. Однак замість цього у президентську кампанію Київська область входить як один з найбільш проблемних регіонів для Банкової.

Не допомогли навіть «шашні» з «Опоблоком» - людей в Київську ОДА призначили (як, наприклад, вірну помічницю Олександра Качного Тетяну Жуль - на голову апарату КОДА), але в облраді колишні «регіонали» досі входять в більшість з «Батьківщиною». Призначення на посаду заступника голови обласного осередку «БПП»-«Солідарність» Віталія Яреми дуже нагадує намагання знайти хоча б якийсь вихід з безвихідної ситуації.

Враховуючи давні зв’язки Яреми у силових органах, можна не сумніватися, що в його методах роботи будуть переважати «батоги» над «пряниками». Не варто забувати, що саме з Яремою та його скандальним колишнім заступником Анатолієм Даниленком пов’язують призначення та активне просування прокурора Київської області Дмитра Чібісова. Це призначення означає і те, що Ярема тепер не буде займатися питаннями Києва, де він має доволі багато власних інтересів.

Чим займатиметься Ярема окрім «репресивних» дій по відношенню до нелояльних до Банкової «еліт»? Дуже схоже, що на відміну від Ігоря Кононенка, чия активність розповсюджується на Обухівський та Васильківський райони, перед Яремою поставлять значно ширші завдання. І це неминуче призведе до послаблення позицій у владній вертикалі області Ярослава Москаленка. Навіть не стільки послаблення, як усунення від неформального управління силовим блоком області. Можемо припустити, що якщо у Кононенка вся медіа-робота звелася до висвітлення його візитів на Трипільську ТЕЦ і під якого була створена газета "Голос Київщини" (яку друкують люди ще одного нардепа від БПП Андрія Павелка), то під Ярему цілком можуть створити друковане видання у Вишгороді.

Також не варто забувати про те, що Ярема сам родом з Переяслав-Хмельницького району і зв’язки він там зберіг чималі. Тут можна згадати хоча б про ТОВ "Лан-Переяслав", одним із засновників якого є брат Віталія Яреми – Олександр. Інший співзасновник, Азат Байсаков, за неофіційними даними є родичем дружини Віталія Яреми Маргарити. Також, Ярему пов’язують з різними бізнес-компаніями Київської області: зокрема, говорять про його інтереси у будівельній сфері в містах-супутниках столиці.

Чому Ярема насправді не є найкращим кандидатом на приборкання норовливої Київщини? По-перше, як показує практика, силові методи діють тут не найкращим чином. Можна пригадати принаймні кілька випадків «масок-шоу» у голови Київського обласного осередку «Батьківщини» Костянтина Бондарєва, «опоблоківця» Миколи Фурдички. У кабінет голови облради Ганни Старикової залітало СБУ, але результату від цих обшуків немає жодних. У цьому контексті варто згадати епопею у протистоянні прокурора області Дмитра Чібісова та мера Ірпеня Володимира Карплюка, яка перетворилася на відверту циркову постановку. Тому спроба переламати область через коліно може обернутися для Яреми ще більшим спротивом та озлобленням до партії влади, і призведе до посилення опозиційних настроїв на Київщині.

Для того, щоб Ярема хоч якось зміцнив позиції Банкової на Київщині, йому варто задіяти якісь нові привабливі методи роботи, але навряд чи він на це здатен. Його роботу всі мали змогу побачити, коли він перебував на посаді Генерального прокурора України.  Окрім цього, проблемою є й те, що на Київщині є кілька вертикалей влади – це і Горган, і Москаленко, і Кононенко. Замість того, щоб сконцентрувати усі повноваження, а заодно і відповідальність на одній особі, Банкова виводить на поле ще одного гравця. Що це їй дасть – покаже час, але швидше за все, нічого хорошого з цього не вийде. Окрім того, здається, що ані Кононенко, ані Ярема не розуміють, що Київщина живе за старим українським прислів’ям: Бог – високо, пан – далеко, а підпанки – дадуть дранки...

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

10 + 3 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.