Рух без сил: Як Дангадзе може поховати Саакашвілі в Україні та Грузії

Після піврічного перебування за ґратами керівник Київського обласного осередку "Руху нових сил" Северіон Дангадзе пішов на угоду зі слідством. Нагадаємо: на початку грудня СБУ та Генпрокуратура оприлюднили записи переговорів між ним та довіреною особою скандально відомого олігарха Сергія Курченка, який у 2014 році втік на Росію.

Мова йшла про виділення півмільйона доларів, які мали піти на розхитування ситуації в Україні. Якщо вірити записам, гроші, зокрема, було витрачено на оплату роботи "групи підтримки" під час перетину Саакашвілі україно-польського кордону у вересні минулого року – транспортування, харчування, оренду пересувної телевізійної техніки для мовлення через супутник тощо. Також гроші "мігрантів" з Москви нібито пішли на акції під стінами Верховної Ради. Арештованому Дангадзе оголосили підозру у державній зраді та співробітництві з членами організованого злочинного угрупування, і з СІЗО вже не випускали.

У "Русі нових сил" заявляють про катування свого соратника і тиск на нього, через що він, мовляв, і погодився на співпрацю. Але, радше, йдеться про інше - тепер "РНС" фактично вилітає з політичних розкладів. Співпраця з командою Януковича – пляма, яку неможливо відмити. Тому представникам "РНС" так потрібна історія з катуванням з надією на реакцію дипломатів з Європи чи Америки із традиційним "занепокоєнням".

Та усі розуміють, що Дангадзе – лише гвинтик у схемі, звичайний посередник, за яким стоїть Саакашвілі. І якщо пан Северіон на суді підтвердить зв'язки з Курченком (а, можливо, не лише з ним), то екс-голова Одещини на Заході стане особою, якій не подаватимуть руки. Тому варто очікувати активізації в інформаційному полі і самого Міхо, і його соратників, які рятуватимуть свое реноме.

Але цікаво не це, а те, хто з опозиціонерів впишеться за Дангадзе. Принаймні, поки що ключові фігури в опозиційному таборі взяли паузу. Мабуть, прораховують, чи матимуть вони бодай якийсь зиск від цього. Це як з проривом Саакашвілі: Тимошенко і компанія допомагали йому потрапити з Польщі до України, бо бачили в цьому власну вигоду, - той би хитав ситуацію, а вони знімали вершки. Зараз Саакашвілі в "екзилі", а його однопартійці здатні хіба ініціювати підписи за постанову авторства Юрія Дерев'янка про імпічмент. Під цією "фільчиною грамотою" наразі і 60 підписів немає...

Depo.Влада

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

5 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.