Очікувана заміна. Як Трамп проміняв норовливого Тіллерсона на лояльного Помпео

Сьогодні, 13 березня, президент США Дональд Трамп офіційно оголосив, що звільняє з посади держсекретаря Рекса Тіллерсона, а на його місце призначає нинішнього голову ЦРУ Майка Помпео, повідомляє ТСН

Ця кадрова заміна не є несподіванкою, адже ще на початку жовтня 2017 року CNN дізналась про намір Трампа звільнити Тіллерсона через непереборні суперечки. Нібито Тіллерсон "дає собі рік на те, щоб піти з гідністю". Втім, тоді обидва, і держсекретар, і президент, цю інформацію спростували.

А вже наприкінці листопада 2017 року New York Times не тільки написало про підготовку звільнення Тіллерсона, але й назвало його наступника – голову ЦРУ Майка Помпео.

"Усунення держсекретаря поклало кінець протистоянню між Трампом та Тіллерсоном, думки яких розходилися у таких важливих питаннях, як ядерна угода з Іраном, конфронтація з Північною Кореєю та постійні конфлікти з арабськими союзниками. За словами ЗМІ, Тіллерсон неодноразово називав Трампа "тираном", а той публічно заявляв, що секретар "даремно витратив свій час" на дипломатичну підтримку Північної Кореї", - писало видання.

Однак, офіційні спікери тоді знов спростували цю інформацію.

Майк Помпео був приведений до присяги на посаду директора ЦРУ 23 січня 2017 року. його кандидатуру висунув особисто Трамп. Раніше його кандидатуру затвердив Сенат. 53-річний Помпео неодноразово висловлював впевненість в тому, що Кремль таки втручався у процес американських виборів й критикував Москву за вторгнення в Україну та анексію Криму. 

Помпео, виходець з родини італійських емігрантів, закінчив військову академію та Гарвард, служив в армії, згодом перейшов у бізнес. Після того, як продав свою частку у бізнесі, неодноразово обирався до Палати представників США від округу у Канзасі, республіканець. Як пишуть американські видання, для Трампа Помпео є найкращим кандидатом. На відміну від норовливого Тіллерсона, Помпео лояльний до президента, поділяє його погляди на багато питань. 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

1 + 2 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.