Дональд Трамп і всі-всі-всі. Хто планує змагатися за президентство у США

Наступні вибори президента США відбудуться 3 листопада 2020 року. Як і зазвичай, на них американці обиратимуть президента країни разом із його кандидатурою на посаду віце-президента.

Традиційно за перемогу борються кандидати від двох партій – Демократичної та Республіканської. Влітку перед виборами партії проводять величезні з’їзди та праймеріз, на яких обирають по одному представнику на майбутніх перегонах.

Уже точно відомо, що 45-й президент США Дональд Трамп планує взяти участь у наступних виборах. Про це він офіційно заявив ще під час інавгурації на перший термін. Найімовірніше, саме він і буде кандидатом від республіканців, оскільки переважна більшість основних політичних лідерів Республіканської партії, які могли б скласти Трампу конкуренцію, публічно висловили підтримку чинному президенту.

Президентство Трампа характеризується величезним скандалом щодо російського втручання у вибори 2016 року, а також можливої змови Трампа із Кремлем. Крім цього, 45-й президент США вже ухвалив низку важливих геополітичних рішень про виходи із міжнародних угод та постійно конфліктує з парламентом та іншими федеральними органами Штатів.

У зв’язку із непередбачуваною політикою Трампа підтримка Республіканської партії поступово знижується. На проміжних виборах восени 2018 року республіканці таки залишили хитку більшість у Сенаті, однак у Палаті представників більшість тепер мають демократи, що призвело до тривалих суперечок щодо ухвалення бюджету країни та найдовшого в історії США шатдауну.

ТСН.ua розповідає про кандидатів у президенти США, які можуть позмагатися із Трампом як на партійних праймеріз, так і на майбутніх виборах.

Республіканська партія

Дональд Трамп, чинний президент США

Існує вірогідність того, що 2020 року американці не оберуть 46-го президента США, оскільки чинний 45-й може залишитися на другий термін. Принаймні, те, що він планує за це позмагатися, відомо точно. Дональд Трамп ще під час своєї інавгурації на першу каденцію заявив, що балотуватиметься вдруге. І, скоріш за все, саме він і стане кандидатом від республіканців на майбутніх президентських виборах.

Передвиборчі обіцянки Трампа фактично лишаються без змін – це підтримка американських підприємців та бізнесу, а також жорстка зовнішня політика. Слоган "Зробимо Америку знову великою" теж залишається незмінним.

Вільям Велд, екс-губернатор штату Массачусетс

Фактично, у Республіканській партії ще жоден політик не оголосив офіційно про участь у президентських виборах. Переважна більшість можливих кандидатів публічно підтримали Трампа, чим значно зменшили йому конкуренцію всередині партії. Чи не єдиним, хто таки планує позмагатися із чинним президентом США у Республіканській партії і вже починає свою кампанію, став Вільям "Білл" Велд".

Велд був губернатором штату Массачусетс у 1991-1997 роках. До того майже всі 1980-ті роки він провів у Міністерстві юстиції США. Однак Велду жодного разу не вдалося стати сенатором, зокрема, 1996 року він програв вибори у своєму штаті майбутньому держсекретарю, демократу Джону Керрі. 2016 року Велд був віце-президентом кандидата від Лібертаріанської партії Гері Джонсона, однак ця пара набрала лише 3,28% голосів. У лютому 2019 року екс-губернатор знову повернувся до Республіканської партії, що більшість експертів назвало заявкою про участь у республіканських праймеріз на виборах 2020 року.

Демократична партія

Берні Сандерс, сенатор від штату Вермонт

Ще один важковаговик американської політики, який має серйозну підтримку серед населення. Сандерс ще від 1990 року працює у Палаті представників, а від 2007 року – сенатор від штату Вермонт. Під час виборів 2016 року він із незначною перевагою програв Клінтон праймеріз Демократичної партії .

Сандерс захоплюється скандинавською моделлю демократії і активно намагається впроваджувати її в США. Крім цього, сенатор вважає зміну клімату однією з найбільших загроз національній безпеці країни. Він також прагне побороти бідність та соціальну нерівність. У зовнішній політиці Сандерс жорстко виступає проти Росії та Ірану, закликаючи щораз посилювати санкції проти цих країн. У середині лютого 2019 року він офіційно підтвердив, що буде балотуватися, назвавши Трампа "патологічним брехуном".

Корі Букер, сенатор від штату Нью-Джерсі

Букер розпочав свою політичну кар’єру у місті Ньюарк (Нью-Джерсі), де пропрацював мером сім років. 2013-го його обрали сенатором від цього ж штату. 1 лютого 2019 року він офіційно оголосив про участь у президентських виборах. Його вже публічно підтримали губернатор Нью-Джерсі Філ Мерфі та сенатор Боб Менендез.

Сенатор Букер дотримується ліберальних поглядів у політиці. Він поступово виступає за скорочення дефіциту бюджету, боротьбу зі змінами клімату та підвищення видатків на освіту. Також Букер неодноразово порушував проблеми расової та соціальної несправедливості. Крім цього, він активно підтримує законопроекти, що стосуються прав людини, зокрема, прав жінок на аборти та дозволів на одностатеві шлюби. У зовнішній політиці сенатор закликає скоротити чисельність військ США в Афганістані та припинити втручання у війну в Сирії.

Піт Буттігіг, мер міста Саут-Бенд (Індіана)

Буттігіг став першим відкритим геєм, який візьме участь у президентських перегонах в США. Крім цього, у разі перемоги він може стати наймолодшим президентом в історії.

Піта називають одним із "найцікавіших" мерів через його юний вік (38 років) та воєнне минуле, оскільки він брав участь у війні в Афганістані в 2009-2014 роках. У Саут-Бенді Буттігіг розпочав масштабний проект перебудови під назвою "1000 об’єктів нерухомості за 1000 днів". Крім цього, він також приділяв значну увагу дорожній інфраструктурі, зокрема, запроваджуючи проект "Розумні вулиці".

Джуліан Кастро, екс-міністр житлового будівництва та міського розвитку

Свою серйозну політичну кар’єру Кастро розпочав у 2009 році, коли переміг на виборах мера свого рідного міста Сан-Антоніо, до того будучи депутатом місцевої ради. 2014 року увійшов до уряду президента США Барака Обами, ставши його наймолодшим членом та очоливши Міністерство житлового будівництва та міського розвитку. У 2016 році був одним із кандидатів на посаду віце-президента кампанії Гілларі Клінтон.

Кастро виступає за міграційну реформу, яка спростить надання американського громадянства мігрантам. Також він є прихильником вільної торгівлі. Крім цього, Кастро підтримує права жінок на аборти та визнання одностатевих шлюбів. У зовнішній політиці екс-міністр публічно підтримав рішення Трампа про виведення військ з Сирії.

Тулсі Габбард, член Палати представників від штату Гаваї

Своє політичне життя Габбард провела на Гавайських островах, перебуваючи у місцевих радах. Лише 2013 року вона увійшла до Палати представників США. Тулсі вступила до Нацгвардії США та навіть провела цілий рік в Іраку під час війни, допомагаючи медичному пункту одного з батальйонів.

Її кампанію описують як антиінтервенціоналістську в зовнішній політиці та популістичну в галузі економіки. Вона також підтримує підвищення мінімальної зарплати та запровадження безкоштовної освіти для певних груп осіб. Війну в Сирії Габбард називає "контрпродуктивною" та запропонувала закон про припинення озброєння терористів. Крім цього, вона також закликає США не втручатись у нинішні події у Венесуелі. Габбард виступає проти будь-яких військових операцій Штатів на Близькому сході, а також засуджує стратегічні стосунки із Саудівською Аравією, які встановила адміністрація Трампа. Також Тулсі свого часу розкритикувала український закон про декомунізацію, в якому, зокрема, було визнано ОУН та УПА борцями за незалежність України.

Кірстен Джіллібранд, сенаторка від штату Нью-Йорк

Джіллібранд засідає в американському парламенті ще від 2007 року. Тоді її вперше обрали до Палати представників США, а в 2009 році вона вже стала сенатором і з того часу не покидає цю посаду.

На початку своєї політичної кар’єри Джіллібарнд мала більш консервативні погляди, однак з часом вони ставали ліберальнішими. Вона підтримує право на вільне володіння зброєю, однак виступає за посилення контролю над її обігом. Крім цього, сенаторка виступає за право на аборти та одностатеві шлюби. Також вона є активним прихильником руху за права жінок і неодноразово засуджувала чоловіків-політиків у США, яких звинувачували в сексуальних домаганнях.

Камала Гарріс, сенаторка від штату Каліфорнія

До перемоги на виборах до Сенату Гарріс весь час працювала у прокуратурі – спочатку в Сан-Франциско, а згодом стала генеральним прокурором штату Каліфорнія. Лише від 2017 року вона має політичну посаду.

Гарріс називають однією із потенційних переможців праймеріз Демократичної партії. Сама вона виступає за легалізацією марихуани та обіцяє "найбільше зниження податків для середнього та робочого класу". Крім цього, Гарріс підтримує права жінок на аборти та закликає скасувати смертну кару в США. Вона також застерігала Трампа від можливого удару по КНДР без дозволу Конгресу та підписала заяву до Білого дому про стурбованість на тлі виходу Штатів із ДРСМД і закликала президента США до перемови щодо озброєння.

Емі Клобуша, сенаторка від штату Міннесота

Клобуша теж працювала у прокуратурі до приходу в політику. 2007 року її обрали сенатором і відтоді двічі переобирали. На початку 2010-х Емі називали "зіркою, що сходить" Демократичної партії.

Провідні американські ЗМІ зазначають, що у Клобуші є всі шанси стати першою жінкою-президентом США. Вона проводить активну законодавчу діяльність в Конгресі – станом на кінець 2018 року 118 законопроектів, які були підготовлені нею або в її співавторстві, зрештою стали законами. Клобуша підтримує права жінок на аборти та одностатеві шлюби, а також запроваджену 44-м президентом США медичну реформу Obamacare. У зовнішній політиці свого часу сенаторка підтримувала інтервенцію Штатів до Лівії, а також засудила рішення адміністрації Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном. 

Елізабет Воррен, сенаторка від штату Массачусетс

Воррен зарекомендувала себе в американській політиці як досвідчений економіст та банкір. Під час президенства Обами вона працювала спеціальним радником Бюро фінансового захисту споживачів, а від 2013 року є сенаторкою від штату Массачусетс.

За даними ЗМІ, Воррен входить до 20 найбільш прогресивних політиків США. Крім цього, вона є послідовним критиком діяльності Трампа, зокрема, в імміграційній сфері та зовнішній політиці. Також сенаторка була однією із можливих кандидаток на віце-президентство під час кампанії Клінтон 2016 року. Воррен закликає до збільшення податків для багатих, а отримані гроші планує витрачати на інфраструктурні проекти. Вона також є палким прихильником інвестицій у відновлювальну енергетику та підтримки прав людини (право на аборти, одностатеві шлюби, легалізація марихуани).

Маріанн Вільямсон, письменниця та активістка

Вільямсон відома не своєю політичною діяльністю, а перш за все власними публічними лекціями та книжками. Вона намагалась потрапити до Палати представників США, однак програла перегони 2014 року в Каліфорнії.

За своє життя Вільямсон написала 13 книжок, з яких чотири були визнані бестселерами The New York Times. Вона також є засновником проекту Project Angel Food, який займається безкоштовною доставкою їжі для хворих на ВІЛ та інших небезпечних для життя хвороб. Вільямсон активно виступає за розширення прав жінок та подолання бідності і голоду в усьому світі. У міжнародній політиці вона підтримує пацифістські погляди.

Ендрю Янг, засновник організації Venture for America, яка навчає молодь підприємництву

Янг теж не має досвіду у політиці, однак у свої 44 роки є досить відомим і успішним підприємцем. Свого часу 44-й президент США Барак Обама навіть призначав Янга послом глобального підприємництва.

Переважна більшість його обіцянок у передвиборчій програмі стосуються трудової галузі. Зокрема, Янг обіцяє запровадити в США безумовний базовий дохід всі громадянам після 18 років. Його організація Venture for America активно навчає молодь підприємництву та вчить її керувати стартапами для отримання шалених прибутків. Для подолання корупції Янг пропонує підвищити зарплату держслужбовцям, однак обмежити можливості їхньої роботи після завершення служби.

Джон Делані, екс-член Палати представників від штату Меріленд

Делані став першим членом Демократичної партії, який оголосив про свою участь у майбутніх президентських виборах. Від 2013 до 2019 року він був депутатом Палати представників, однак у 2018 році заявив, що не переобиратиметься знову.

Його політичні погляди часто називають помірними, однак сам Делані з цим не погоджується. Він також активно виступає за права людини, зокрема, за подолання будь-якої дискримінації. На думку Делані, процвітання США залежить від ефективного співробітництва між республіканцями та демократами. Також політик планує підвищити податок на прибуток підприємств, а отримані кошти спрямувати на розвиток інфраструктури.

Джей Інслі, губернатор штату Вашингтон

У великій політиці Інслі перебуває ще від 1993 року. Тоді його вперше обрали до Палати представників, де він пропрацював 19 років. 2012 року Інслі обирають губернатором штату Вашингтон.

Найбільшу популярність Інслі здобув у 2017 році, коли судився із Дональдом Трампом. Тоді у січні президент США видав указ на заборону в’їзду громадянам семи мусульманських країн. У відповідь на цей указ Інслі та генпрокурор штату Вашингтон Боб Фергюсон оскаржили це рішення у суді і він вирішив тимчасово призупинити дію президентського указу. Незважаючи на те, що через певний час апеляційний суд знову поновив дію закону, Інслі та Фергюсон повідомили про свою перемогу над Трампом, оскільки в Білому домі пообіцяли переглянути указ. Найголовнішим пріоритетом у своїй кампанії губернатор називає саме боротьбу зі зміною клімату.

Джон Хікенлупер, екс-губернатор штату Колорадо

Хікенлупер розпочав свою політичну кар’єру лише від 2003 році, до того будучи доволі успішним бізнесменом. До 2011 року він був мером міста Денвер, а потім став губернатором штату Колорадо, на посаді якого пробув два терміни.

Він підтримує їдеї легалізації марихуани, а також виступає за збільшення соціальної допомоги, зокрема для безхатьків. Окрім цього, Хікенлупер є прихильником Паризької кліматичної угоди і теж прагне боротися зі змінами клімату.

Бето О’Рурк, екс-член Палати представників від штату Техас

О’Рурк розпочинав свою політичну кар’єру у міській раді техаського міста Ель-Пасо, де пропрацював від 2005 до 2011 року. Після цього він переміг на виборах до Конгресу і увійшов до Палати представників. Наприкінці 2018 року балотувався і на посаду сенатора від Техасу однак всього кілька відсотків програв республіканцю Теду Крузу.

Політологи називають О’Рурка прогресивним лібералом. Він активно виступає за антимонопольні закони та користується популярністю серед профспілок.  О’Рурк також підтримує ідеї легалізації марихуани та боротьби зі зміною клімату. Водночас, він є палким критиком як внутрішніх, так і зовнішніх рішень Дональда Трампа. Зокрема, після зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним влітку 2018 року О’Рурк впевнено закликав до імпічменту американського президента.

Інші партії

Даріо Гантер, адвокат та рабин

Хантер балотуватиметься на посаду президента від партії Зелених. За всю історію США жодного разу на виборах не перемагали представники інших партій, окрім Республіканської або Демократичної, а тому інші партії називають "третіми".

У політику Гантер намагався потрапити у 2015 році – тоді він балотувався до ради міста Янгстаун. Наразі він є членом Ради з освіти цього міста. Крім цього, Гантер також публічно заявив про свою гомосексуальну орієнтацію та є рабином однієї з іудейських церков міста.

Джон МакАфі, засновник компанії із розробки систем комп’ютерного захисту McAfee

МакАфі зробив собі ім’я не в політиці, а в бізнесі, адже компанія, яка названа на його честь, є одним із найвідоміших розробників противірусних програм для комп’ютерів. У 2017 році він покинув посаду голови корпорації та всерйоз зайнявся політикою.

Балотуватися МакАфі планує від Лібертаріанської партії. 2016 року він вже брав участь у президентській кампанії від новоствореної Кіберпартії. Екс-підприємець виступає за вільний ринок і невтручання держави в економіку. Крім цього, він також закликає декриміналізувати легкі наркотики та вживати більш активних дій для запобігання кібервійнам. Також МакАфі повністю підтримує свободу віросповідання і відкидає систему державних податків.

Адам Кокеш, антивоєнний активіст

Кокеш є доволі відомим антивоєнним активістом, якого навіть неодноразово арештовували за мітинги та демонстрації. У нього були спроби потрапити в політику, однак він програв передвиборчу гонку за місце депутата в Палаті представників від штату Нью-Мехіко.

Кокеш також є кандидатом від Лібертаріанської партії. Він активно закликає США не втручатися у воєнні конфлікти в світі, а також виступає на підтримку американських ветеранів. На думку активіста, основною проблемою в США є існування федерального уряду, який він планує розпустити. Кокеш є прихильником ідей самостійності, а також закликає скасувати податки.

Можливі серйозні кандидати

Джо Байден, екс-віце-президент США

Чи не основним конкурентом Трампу на майбутніх виборах із політичних "важковаговиків" вважають саме екс-віце-президента США Джо Байдена. Незважаючи на те, що сам Байден своє балотування не підтвердив, однак жодного разу і не спростовував, лише підіграючи чутки на цю тему.

Завадити балотуватися екс-віце-президенту, який до того 36 років був сенатором, може похилий вік. У разі перемоги Байден може очолити США у віці 78 років.  За часи президенства Обами його віце-президент всіляко підтримував політику 44-го президента, і наразі є палким критиком адміністрації Трампа. Байден підтримує права на аборти та одностатеві шлюби, субсидії на відновлювальну енергію та боротьбу зі зміною клімату, однак виступає проти легалізації марихуани. Також екс-віце-президент пропонує зменшити витрати на оборону.

Мішель Обама, дружина 44-го президента США Барака Обами

Останнім часом Мішель Обама значно активізувалась на публічних заходах, виступаючи із серйозними політичними закликами. Це дозволило низці експертів всерйоз задуматися про її можливе висування на посаду президента США.

2018 року Мішель очолила рейтинг найбільших симпатій американців серед жінок, обійшовши Гілларі Клінтон. Її чоловік Барак посідає перше місце у відповідному рейтингу серед чоловіків вже 11 років. Фактично, подружжя Обам має значний вплив на громадську думку американців, а тому їхня позиція та підтримка на майбутніх виборах можуть зіграти важливу роль у передвиборчих перегонах.

Стейсі Абрамс, екс-лідерка меншості Палати представників штату Джорджія, перша афроамериканка-кандидат у губернатори

Губернаторські вибори у штаті Джорджія стали одними із найцікавіших проміжних виборів 2018 року у США через участь у них Стейсі Абрамс. Політикою Абрамс займалася винятково у своєму штаті і стала першою афроамериканкою, яка змагалась за посаду губернатора, однак програла їх із мінімальною перевагою. Публічно її підтримав навіть Барак Обама і тепер експерти прогнозують Абрамс серйозніші перегони – за посаду президента.

Вона закликає збільшити контроль над обігом зброї та реформувати кримінальне законодавство, зокрема, у галузі смертної кари та вживання легких наркотиків. Також Абрамс планує збільшити витрати на державну освіту. У лютому 2019 року вона стала першою афроамериканкою, яка виступила із традиційною опозиційною відповіддю на щорічне "Звернення до нації" президента США.

Майкл Блумберг, мільярдер, філантроп, екс-мер Нью-Йорка

Повторити долю Трампа планує і ще один мільярдер Майкл Блумберг. Однак, на відміну від 45-го президента США, Блумберг 11 років був мером Нью-Йорка, а тому має політичний досвід. Після рішення Трампа вийти із Паризької кліматичної угоди Блумберг пообіцяв за власний кошт оплатити всі необхідні внески США.

Точно про своє балотування мільярдер планує оголосити вже у лютому 2019 року, однак вже достеменно відомо, що на передвиборчу кампанію (власну або кандидата від демократів) він готовий витратити із власної кишені набагато більше, ніж Трамп у 2016 році. Блумберг підтримує права на аборти та одностатеві шлюби, боротьбу зі змінами клімату та посилення контролю над обігом зброї. Однак виступає проти легалізації марихуани. Також мільярдер є палким прихильником розвитку масштабних інфраструктурних проектів.

Олексій Ярмоленко 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

1 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.