Українські медіа поширили фейк про продавчиню в Росії, яка проколювала презервативи для покращення генофонду

Принаймні шість великих українських видань передрукували фейкову новину про продавчиню з Нижнього Новгорода, яка буцімто продавала іноземним вболівальникам під час Чемпіонату світу з футболу проколоті презервативи.

Скріншоти з публікаціями виклала на своїй сторінці у Facebook медіаекспертка ІМІ Олена Чуранова. Зокрема новину передрукували УНІАН, «Сегодня», «Styler», «Факты», «Комментарии», «Главком», повідомляє Media Sapiens

Як вказує експертка, на перевірку достовірності новини потрібно менше п’яти хвилин. Новина почала поширюватися з російського сайту «Панорама» ще 2 липня. Українські видання підхопили її дещо пізніше — на деяких сайтах вона вийшла 5 липня, а хтось дав її й 9-го. На цей час в мережі за пошуковим запитом із ключовими словами «Нижній Новгород», «продавчиня» та «фейк» вже були опубліковані спростування. 

 

Окрім того, на самому сайті «Панорама» у вкладці «Предупреждение» вказується, що це сатиричний сайт, який поширює вигадані новини. Та й контент самого сайту змушує замислитися про його серйозність. Ось кілька заголовків новин, які публікує «Панорама»: «В Нидерландах введут минимально допустимую норму марихуаны на домохозяйство», «ЕСПЧ порекомендовал обращаться в суд всем пострадавшим от действий Российской империи», «Правительство Великобритании объявило об отмене Brexit на основании интернет-опроса».

 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

1 + 18 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.