У швейцарський каплиці з’явився ШІ-Ісус
ШІ приходить за всіма. Письменники, лікарі та художники, серед багатьох інших, можуть втратити свої засоби до існування через штучний інтелект. А наступна потенційна жертва? Син Божий.
Каплиця Святого Петра в швейцарському місті Люцерн нещодавно представила «Deus in machina», «експериментальну мистецьку інсталяцію», яка показує ШІ-версію Ісуса у сповідальні.
Церква заохочувала відвідувачів «ділитися своїми думками та запитаннями» з ШІ-Ісусом, хоча пояснила, що це не слід вважати Таїнством Сповіді.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.
ШІ-Ісус, зображення якого з’являється на екрані в сповідальні, може «створити священний момент», заявила церква. У каплиці додали, що інсталяція покликана заохотити відвідувачів «критично мислити про межі технологій у контексті релігії».
Нещодавнє відео, опубліковане німецьким ЗМІ Deutsche Welle, занурило глядачів у несподіваний досвід. Коли репортер увійшов до сповідальні, ШІ-Ісус попередив: «За жодних обставин не розголошуйте особисту інформацію. Використовуйте цей сервіс на свій страх і ризик. Натисніть кнопку, якщо погоджуєтесь».
Близько двох третин учасників розповіли виданню, що вийшли з технічної сповідальні, маючи духовний досвід.
«Він допоміг мені відповісти на запитання, як я можу допомогти іншим людям зрозуміти Його краще і наблизитися до Нього», — зазначила жінка.
«Я була здивована. Це було так легко, — зауважила інша жінка. — Хоч це машина, вона дала мені стільки порад, навіть з християнської точки зору. Я відчула, що про мене піклуються, і я вийшла дуже задоволеною».
Марко Шмід, теолог каплиці Святого Петра, пояснив, чому він погодився спробувати ШІ-Ісуса.
«Те, що ми тут робимо, — це експеримент», — сказав Шмід. — Ми хотіли розпочати дискусію, дозволивши людям отримати дуже конкретний досвід роботи зі ШІ. Таким чином, ми маємо основу для того, щоб говорити про це та обговорювати це один з одним».
Він також вказав на практичну користь ШІ-Ісуса, зазначивши: «[Він доступний] 24 години на добу, тому має здібності, яких немає у пасторів».
Хоча професор етики Пітер Кірхшлагер сказав виданню, що проєкт заходить занадто далеко, він погодився, що він дає поживу для роздумів.
«Ми повинні бути обережними, коли йдеться про віру, душпастирство, коли знаходимо сенс у релігії, — попередив він. — Це сфера, де ми, люди, насправді значно перевершуємо машини, тому ми повинні робити це самі».
- Войдите, чтобы оставлять комментарии