Інсталяція на фасаді Дніпровського музею відобразила світло душі українського народу
Студія світлового дизайну Kabluka Light & Digital Sculptures підсвітила фасад художнього музею у Дніпрі інсталяцією «Душа». Мета артпроєкту — звернути увагу дніпрян та гостей міста на колекції, які там представлені та відсвяткувати 110-річний ювілей.
Художній музей у Дніпрі один із найстаріших в Україні. У його колекції близько 10 тисяч творів живопису, графіки, скульптури й декоративно-прикладних предметів локальних й іноземних митців XVI—XXI століття. Представлені роботи охоплюють значну частину українського мистецтва: сакральне малярство козацького бароко, твори Тараса Шевченка, модерністські та авангардистські пошуки Олександра Мурашко, Зінаїди Серебрякової, Олександри Екстер, творчість Миколи Малишка, Ніни Денисової, Володимира та Людмили Лободи в період радянських утисків, а також місцева андеграундна спадщина товариства «Степ» і гурту художників «Огрінського кола». Особливо цінною є колекція творів петриківського розпису, внесеного до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
На чолі з Миколою Каблукою, засновником та артдиректором компаній Expolight та Kabluka Light & Digital Sculptures, студія на меценатських умовах встановлює інсталяцію «Душа» на фасаді музею, щоб привернути увагу аудиторії до його надбань. Команда розробила кастомні скляні фільтри зі спеціальним каустичним лазером з рухомими механізмами. Інсталяція працює завдяки спеціальному програмному забезпеченню, яке шляхом руху світла створює неповторні комбінації заломлень, подібні до тих, що можна побачити в природі: заломлення світла у воді, відбиття, веселка.
Візуальне рішення проєкту поєднує в собі внутрішнє світло української душі та різноманіття мистецьких творів представлених в музеї.
Інсталяція «Душа» є відображенням світла душі українського народу, його творчості, неповторності. Інсталяція є живою та постійно різною: світлові ефекти, розливаючись по фасаду, нагадують нематеріальні фарби, що «шукають форму», розливаються по полотну фасаду, подібно до фантазії, образу думок митця. Це алюзія до всього мистецтва, яке зберігають в собі більше ніж сторічні стіни.
Вже від 29 квітня і до 26 травня дніпряни та гості міста зможуть побачити «Душу» на фасаді художнього музею. Насолоджуватися інсталяцією можна щовечора з 20:00 на фасаді ДХМ за адресою вул. Шевченка, 21.
Цієї осені інсталяція «Душа» братиме участь у Zurich Desigh Week для презентації України у Швейцарії.
- Войдите, чтобы оставлять комментарии