ЗМІ, компанії та органи влади повинні мати українську версію сайтів

Парламент зобов’язав державні та комунальні органи влади та підприємства, органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації та вітчизняні компанії мати для своїх сайтів і сторінок в соціальних мережах українську версію, а також зробити її стартовою (завантажується за замовчуванням) починаючи з 16 липня 2022 року. Як інформує PRпортал, про це зазначено в законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який офіційно опублікований сьогодні. Зокрема, відомо, що українська версія не повинна бути менше за обсягом і змістом, у порівнянні зі сторінкою іноземною мовою.

Що стосується іноземних компаній, які працюють в Україні, вони також повинні мати українську версію сайту з інформацією, яка є для зрозумілою навігації і розкриття мети роботи такої компанії, і зробити її стартовою.

Зазначені вище норми не розповсюджуються на друковані ЗМІ, які видаються виключно кримськотатарською мовою, на інших мовах корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу. За невиконання цієї норми на порушників буде накладатися штраф у розмірі 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 3,4-5,1 тис. грн), а у разі повторного порушення протягом року - 500-700 мінімумів (8,5-11 , 9 тис. гривень).

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

6 + 4 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.