Запитання ізраїльського журналіста до прем'єра Польщі викликало оплески. Він змушений був виправдовуватися

Голова уряду Польщі Матеуш Моравецький був змушений виправдовуватися за схвалення скандального закону про Інститут національної пам’яті під час Мюнхенської безпекової конференції.

Про це повідомляє ТСН

Йому поставили запитання кілька слухачів, серед яких був і журналіст з Ізраїля польського походження. Він розповів історію своєї матері, яка дивом врятувалася під час єврейських погромів в Польщі у кінці 30-х років, та зрештою змогла втекти з країни.

"Моя мати після того пообіцяла, що більше не скаже ані слова польською. За новим польським законом я стаю злочинцем через те, що я про це розповів. Скажіть, навіщо вам це? Ви лише залучаєте більше уваги до цих звірств" - звернувся він до Моравецького.

Його запитання викликало у залі тривалі аплодисменти.

Моравецький заявив, що це – вимушений крок. За його словами, так Варшава відреагувала на некоректні заяви за згадки Польщі у ЗМІ.

"Минулого року польські посольства за кордоном мали 160 разів реагувати на вислови "польські табори смерті". Чому ми маємо досі це робити?", - запитав він у відповідь. "Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі", - наголосив прем’єр.

Він також розповів, що поляки, на його думку, найбільше постраждали під час війни через допомогу євреям. "Польська земля була єдиною територію на землі, де цілі села знищували за допомогу євреям", - стверджує прем’єр.

Однак він не прокоментував напряму запитання про можливість переслідування людей за історії, подібні до викладеної ізраїльським журналістом. 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

8 + 4 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.