Янні або Лорел: нова звукова ілюзія викликала ажіотаж у Мережі

В Інтернеті з'явилася нова ілюзія зі звуком. Цього разу одні користувачі чують на аудіозаписі ім'я Янні, а інші – Лорел, пише ТСН

 

Аудіо-ілюзія з'явилася на Reddit і миттєво поділила користувачів на два табори. Одні чують ім'я Янні, а інші – Лорел.

Пояснити цю аномалію в інтерв'ю виданню The Verge спробував фахівець в області слухової та когнітивної нейробіології Ларс Ріці.

Суть ілюзії полягає в частоті звуку. Акустична інформація, яка змушує людей чути Янні має більш високу частоту, ніж та, що змушує чути Лорел.

В деяких випадках користувачі можуть почути той чи інший варіант тільки через особливості своєї апаратури – навушників або звукової карти комп'ютера.

Також дорослі люди з часом втрачають чутливість до високих частот, тому можуть почути тільки Лорел. У той же час діти чують всі частоти, тому їм може здаватися, що в запису вимовляється Янні.

Люди, які вловлюють і високі і низькі частоти однаково, будуть періодично чути на одній і тій же запису обидва варіанти.

Нагадаємо, що 5 лютого 2015 року дівчина під ніком Swiked опублікувала на Tumblr фотографію плаття і поставила своїм друзям простий питання про те, якого воно кольору. Питання кольору підняв на вуха мало не весь світ. Пояснити колір сукні взялися науковці.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

5 + 4 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.