В мас-медіа України панує «русский мир»

На думку філософа Петра Кралюка, новина про те, що в Україні заборонили трансляцію російського телеканалу «Дождь», отримала широкий відгук у суспільстві. Як повідомляє PRпортал, про це експерт написав у своєму блозі на «Радо Свобода». На його переконання, вже те, що «Дождь», подібно іншим російським телеканалам, продовжував мовлення, викликає багато запитань. Зокрема, пише Карлюк, дивно, що українська влада дає дозвіл на трансляцію у вітчизняному медіапросторі телеканалів країни, яка відкрито веде агресію проти країни. 


Та й сам факт того, що було прийняте рішення заборонити трансляцію «Дождя» в Україні, не здатне значною мірою вплинути на якість українського інформаційного простору, оскільки це явище можна вважати маргінальним. А в телепросторі країни є й інші проблеми, які несуть в собі значно більшу небезпеку. 

На сьогоднішній день, вважає Петро Карлюк, українські телеканали не здатні презентувати якісний продукт власного виробництва, тому й продовжують копіювати російські. Так, «Перший національний» канал не став насправді проукраїнським. І взагалі, більшість вітчизняних телеканалів продовжують пропагувати ідеї «русского мира» або російського духу. Це стосується, більшою чи меншою мірою, всіх телеканалів України.

Політолог Олеся Яхно-Белковська помітила доволі дивну тенденцію у реакції суспільства на заборону мовлення російського телевізійного каналу «Дождь», - про це написала на Фейсбук-сторінці.

Так, політолог наголосила, що чомусь в українському сегменті соціальних мереж можна спостерігати хвилю обурення з боку певних осіб забороною на мовлення російського телеканалу «Дождь», незважаючи на те, що працівники останнього визначали окупований Крим частиною Російської Федерації і транслювали незаконну в Україні рекламу.

Хоча канал можна вільно дивитись в мережі інтернет, деякі громадяни почали гучно обурюватись. Найбільш цікавим моментом у цьому політолог вважає те, що найбільш гучні обурення можна почути від осіб, які постійно звинувачують українську владу в тому, що дипломатичні відносини з Російською Федерацією й досі не розірвано. Ці ж самі люди наголошують, що в Україні – війна, а не АТО (мовляв, жодних подвійних стандартів), виступають за повне припинення економічних зносин з окупованими територіями Луганської та Донецької областей тощо. Власне кажучи, з точки зору інформаційної війни – все так же, як і зазвичай, - наголошує політолог. 

 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

14 + 5 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.