У Росії закликали ЗМІ "делікатно висвітлювати" тему здоров’я Сенцова

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова поспілкувалася через відеозв'язок із українським політв’язнем, режисером Олегом Сенцовим, якого утримують у колонії в Росії.

Про це вона заявила ТАСС, пише ТСН

"Я провела бесіду з Олегом Сенцовим через відеозв'язок. Розмова тривала майже півгодини, говорили про стан його здоров'я, про те, як він спілкується з рідними, сім'єю. Він сказав, що право на дзвінки використовує для спілкування з сестрою, багато читає, говорить, що в колонії хороша бібліотека", - повідомила вона.

За словами омбудсмена, Сенцов розповів їй, що постійно щось робить, щоб зайняти свій час і думки: пише, читає.

Також Москалькова закликала ЗМІ делікатно підходити до висвітлення теми стану здоров'я Сенцова.

"Прошу засоби масової інформації якомога делікатніше ставитися до висвітлення теми здоров'я Олега Сенцова. Нещодавно з'явилися повідомлення в ЗМІ про те, що Сенцов у критичному стані, але сам він сьогодні сказав, що в цьому питанні часто згущують барви", - зазначила вона.

Окрім цього уповноважений з прав людини в РФ запевнила, що практично щоденно отримує інформацію про стан здоров'я Сенцова від лікарів колонії і уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому окрузі, і що під час розмови з Сенцовим запропонувала йому звертатися до неї будь-коли.

"Я його попросила за необхідності зв'язуватися зі мною, сказала, що готова надавати йому за необхідності допомогу", - резюмувала Москалькова, додавши, що Сенцов не промовив до неї жодного прохання.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. 

Омбудсмен Людмила Денісова протягом п'яти днів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

8 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.