У Будапешті відбувся багатотисячний мітинг противників політики Орбана

У Будапешті відбувся багатотисячний мітинг противників політики чинного прем'єр-міністра Віктора Орбана - Reuters.

Лідер угорської опозиції Петер Мадьяр закликав у суботу десятки тисяч прихильників підтримати його партію на недільних виборах до Європарламенту.

Згідно з останніми опитуваннями, підтримка правої партії Орбана «Фідес» становить від 44% до 48%, а правоцентристська «TISZA» Мадьяра — від 23% до 29%, що є безпрецедентним сплеском для новачка, який щойно увірвався на політичну сцену Угорщини чотири місяці тому.

Мадяр швидко здобув популярність завдяки публічним звинуваченням прем'єр-міністра та його союзників у корупції та антидемократичних тенденціях. За останні два місяці він привернув тисячі допитливих глядачів до турне майже 200 угорськими містами, селищами та селами. 

Напередодні на численному мітингу Мадяр, звертаючись до натовпу своїх прихильників, сказав, що він і його рух побудують "красивішу, більш мирну і щасливу країну" і покладуть край 14 рокам перебування Орбана при владі.

Водночас, останні опитування, показують, що "Фідес", найімовірніше, набере відносну більшість голосів на європейських виборах, але партія Мадяра "Повага і свобода" (TISZA) може набрати до 30%, що призведе до втрати місць політсилою Орбана серед угорської делегації у Європарламенті, яка складається з 21 члена.

 

Источник: 
PRпортал