Собчак поскаржилася до Верховного суду РФ через реєстрацію Путіна на виборах

Російська телеведуча Ксенія Собчак подала скаргу до Верховного суду РФ на реєстрацію кандидатом у президенти чинного глави держави Володимира Путіна.

Про це повідомляється на сторінці "Собчак проти всіх" у Facebook, пише ТСН

"Ксенія Собчак подала до Верховного суду Росії скаргу на реєстрацію Путіна як кандидата в президенти. Відповідно до Конституції Путін не має права висуватися на цю посаду, оскільки вже обіймав її два терміни поспіль. Ми також вважаємо, що заява президента Медведєва про підтримку Путіна 2011 року була "унікальним визнанням двох вищих посадових осіб держави у змові з метою безстрокового або довгострокового закріплення поста президента за своєю групою", - йдеться в повідомленні. 

Заступник глави ЦВК Микола Булаєв своєю чергою заявив, що заборон на участь Путіна у виборах немає.

"Ця тема вже давно всіма вивчена і обговорена, тому дивує, що Ксенія Анатоліївна тільки зараз дійшла до того, щоб знову порушити цю тему. Судові рішення з цього питання вже були, є однозначна відповідь - наразі заборон на участь в президентських виборах у Володимира Володимировича немає ", - цитує його Интерфакс.

Стаття 81 Конституції РФ передбачає, що одна людина не може обіймати посаду президента Росії більше двох термінів поспіль. Про те, чи може висуватися в президенти людина, яка обіймала цю посаду два терміни поспіль раніше, там не йдеться.

Нагадаємо, за крісло глави РФ борються вісім кандидатів: Сергій Бабурін (Російський загальнонародний союз), Павло Грудінін (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР), Володимир Путін (самовисуванець), Ксенія Собчак ( "Громадянська ініціатива"), Максим Сурайкін ( "Комуністи Росії"), Борис Тітов ( "Партія зростання"), Григорій Явлінський ( "Яблуко").

Нагадаємо, вибори президента Росії відбудуться 18 березня цього року – у день, коли після так званого референдуму Путін "приєднав" Крим до РФ. 

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

2 + 16 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.