Шевченко в QR-коді. З'явилося видання, що дає змогу не лише читати "Кобзар", а й дивитися і слухати

Інтерактивне видання "Шевченко на кожен день: з Яніною Соколовою" покликане зробити твори Кобзаря ближчими для більш широкої аудиторії
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "5 канал".

Інтерактивну книгу із творами Кобзаря презентували у Києві. Суть видання в тому, що його можна не лише читати, а й слухати та навіть дивитися. Щоб побачити 53 відеоролики, де телеведуча Яніна Соколова декламує вірші українського поета, потрібно відсканувати QR-код за допомогою смартфона.

null

"Мені здається, що в кожній бібліотеці має бути така книжка, тому що це наша національна ідентичність. По-друге, наші діти, які у світі гаджетів забули про книги, нарешті знайдуть гарне поєднання. Ви направляєте мобільний телефон, і у вас автоматично випливаю я, читаю той чи інший вірш. Таким чином, в школі буде набагато простіше вчитися", – розповіла Соколова.

На 13 творів зняті промо-ролики, які відтворюють зміст віршів. На відео – архіви історичних подій або ж кадри з різних локацій столиці та інших міст України. Над короткометражками працювали молоді режисери Ярема Малащук та Роман Хімей.

"Там є деякі ролики, наприклад, де наші героїні, актриси, статисти йшли через базар ринок і читали Шевченка, є ролик, який ми знімали на вокзали. Ми намагалися знайти усім зрозумілі образи і через них ще раз актуалізувати Шевченка, який вже так набрид школярам", – розповів режисер проекту Роман Хімей.

Ідея створити інтерактивне видання з’явилася у видавця Олександра Красовицького. Твори у книзі систематизовані. Зокрема, розподілені за датами на щоденне читання. Упорядковували вірші в Інституті літератури імені Шевченка.

"Це книжка різних творів Шевченка. І тих, що входять до "Кобзаря", і тих, що не входять. І українською мовою, і російською, і з дуже великою кількістю ілюстрацій. Майже все, що він намалював, увійшло в цю книжку", – пояснив видавець Олександр Красовицький.

Видання у твердій обкладинці коштує близько 600 грн. Але у видавництві обіцяють, до Дня народження Кобзаря друком вийде бюджетний варіант. Книга матиме чорно-білий папір та м’яку обкладинку і коштуватиме 150 грн.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

8 + 12 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.