Перед виборами у Молдові Facebook видалила мережу акаунтів і сторінок

Компанія ідентифікувала маніпулятивні сторінки та акаунти, провівши внутрішнє розслідування підозрілої активності у її соціальних мережах.
 

Як пише керівник відділу кібербезпеки Facebook Натаніел Ґлейхер (Nathaniel Gleicher), компанія видалила 168 акаунтів та 28 сторінок у Facebook, а також 8 акаунтів у Instagram. Мережа була розбудована із Молдови та використовувала як фейокві, так і оригінальні акаунти, щоб ввести в оману користувачів.

«Враховуючи майбутні [парламентські] вибори в Молдові, ми хотіли дати людям інформацію про дії, які ми вжили, і факти, які ми зараз знаємо», — пише представник компанії.

Видалені акаунти та адміністратори сторінок зазвичай публікували новини та політичну інформацію. Вони вимагали, приміром, навчання російською та англійською мовами чи виступали за об’єднання Молдови з Румунією.  Також вони поширювали маніпулятивні фото і навіть видавали себе за фактчекерів.

Facebook пише, що за 28 заблокованими сторінками стежило щонайменше 54 тис. користувачів. Компанія також надала приклади контенту від цієї мережі.

Підпис: Як ви можете вірити цим нікчемним новинам, які лише говорять неправду?

Підпис: #ПарламентськіВибори2019. Зображення: Я не обрав за кого голосувати

Підпис: Земля під Молдовою трясеться від влади. Заголовок: Увага. У Молдові очікується дуже потужний землетрус!

«Ми постійно працюємо над виявленням і припиненням такого роду діяльності, оскільки ми не хочемо, щоб наші послуги використовувалися для маніпулювання людьми. Ми видаляємо ці сторінки, групи та облікові записи на основі їхньої поведінки, а не вмісту, який вони публікують. У цьому випадку люди, які стоять за цією діяльністю, координували один з одним і використовували фальшиві рахунки, щоб оманливо себе представляти, і це було основою для нашої дії», — зазначає пан Ґлейхер.

Нагадаємо, нещодавно Facebook зупинила російську інформаційну кампанію проти України. Були видалені 107 сторінок, груп та акаунтів з Facebook та 41 акаунт в Instagram. Ця мережа керувалась з Росії, але менеджери видавали себе за українців.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

4 + 1 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.