Ізраїль заборонив Al Jazeera

 Ізраїль ухвалив тимчасовий закон про заборону іноземних ЗМІ, які загрожують нацбезпеці: імовірне блокування Al Jazeera

Вказано, що закон був прийнятий 71 голосом проти 10. Таким чином прем'єр-міністр та міністр зв'язку отримали тимчасові повноваження закривати іноземні ЗМІ та конфіскувати їхнє обладнання, якщо за інформацією служби безпеки вони становлять загрозу нацбезпеці країни. 

Такі розпорядження дійсні протягом 45 днів, але можуть бути продовжені на наступні 45-денні періоди.


Міжнародний інститут преси (IPI) закликав Ізраїль утриматися від заборони міжнародних медіа, включно з Al Jazeera, забезпечити безпеку журналістів і захистити право вільно висвітлювати війну в Газі.

 Виконавчий директор IPI Фране Мароевич звернувся до влади Ізраїлю з вимогою припинити кампанію проти мовника.

«Заборона діяльності «Аль-Джазіри» в Ізраїлі без належної процедури була б ще одним кричущим нападом на свободу преси. Ми серйозно стурбовані тим, що цей закон надає широкі повноваження політикам блокувати мовників на невизначеній основі «національної безпеки».

Днями парламент Ізраїлю схвалив нове законодавство, яке дозволяє уряду забороняти іноземних мовників, саме з таким формулюванням.

 Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху заявив, що діятиме «негайно», щоб заборонити Al Jazeera працювати в Ізраїлі, стверджуючи, що компанія «брала активну участь у різанині 7 жовтня та підбурювала проти солдатів ЦАХАЛ».

Источник: 
PRпортал