Ірина Фаріон офіційно повернулася на роботу у Львівську політехніку

рину Фаріон офіційно поновили на посаді професорки кафедри в університеті «Львівська політехніка». Наказ про її звільнення скасували.

Про це йдеться в наказі ректора університету Юрія Бобала, який Фаріон опублікувала у своєму Telegram-каналі.

Зі спеціального фонду університету їй також виплатять 123 927 гривень зарплати за період вимушеного прогулу.

«Правда — то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду — це ядро життя. І ми з Вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил — і перемогли! Дякую всім за підтримку: на вічі, в судових залах, у відкритому листі, в публічному просторі, на моїх численних зустрічах з вами по всій країні», — написала мовознавиця і додала, що слід «виявити і покарати» замовників її звільнення.

Раніше поновити Фаріон на посаді постановив Львівський апеляційний суд. Тоді представник Львівської політехніки заявив, що над подальшими кроками в закладі будуть думати, коли отримають повний текст судового рішення.

Її звільнили з навчального закладу після того, як вона заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців Збройних сил України та не може вважати їх українцями. Це викликало обурення серед військових та в суспільстві загалом. Зокрема, із вимогою звільнити мовознавицю виступили студенти, які мітингували під будівлею навчального закладу.

Викладачку звільнили за порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням цієї роботи.

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий тоді зазначав, що «людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти».

Водночас Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти Фаріон. Правоохоронці проводили експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа від студента з окупованого Криму.

Источник: 
PRпортал