Європарламент не визнав результатів виборів у Грузії і закликав провести нові

Європейський парламент не визнає результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликає провести повторні вибори впродовж року. Відповідну резолюцію прийняли в четвер, 28 листопада, 444 голосами «за», 72 «проти», 82 утрималися, повідомляє пресслужба Європарламенту.

У резолюції вказано, що вибори у Грузії, яка є кандидатом на вступ до ЄС, «не були ані вільними, ані справедливими» і стали «ще одним проявом тривалого придушення демократії в країні, за яке керівна партія “Грузинська мрія” несе повну відповідальність».

Депутати Європарламенту засудили численні та серйозні порушення на виборах, включаючи задокументовані випадки залякування виборців, маніпулювання голосуванням, а також втручання в роботу спостерігачів за виборами та ЗМІ.

Результати голосування, оголошені Центральною виборчою комісією країни, «не є надійним відображенням волі грузинського народу», йдеться в заяві.

Тож Європарламент не визнає парламентські вибори і закликає до повторного проведення виборів протягом року під ретельним міжнародним наглядом.

Європарламент також вимагає, щоб країни ЄС наклали персональні санкції на посадовців і політичних лідерів Грузії, відповідальних за «придушення демократії, порушення виборчого законодавства та стандартів, а також зловживання владою».

Йдеться про прем’єр-міністра країни Іраклія Кобахідзе, мера Тбілісі та генерального секретаря партії «Грузинська мрія» Каху Каладзе, спікера грузинського парламенту Шалву Папуашвілі та колишнього прем’єр-міністра і олігарха Бідзіну Іванішвілі.

Євродепутати також закликають лідерів ЄС обмежити офіційні контакти з грузинським урядом і парламентом.

Резолюція також відзначає, що Грузія «в результаті нещодавно ухваленого антидемократичного законодавства, включаючи закон “про прозорість зовнішнього впливу”, призупинила процес інтеграції в ЄС».

Депутати Європарламенту серйозно попереджають грузинську владу про те, що будь-які спроби заборонити законно створені політичні партії ще більше відштовхнуть країну від ЄС і зроблять неможливими будь-які кроки до вступу в ЄС. «Політика уряду “Грузинської мрії” несумісна з євроатлантичною інтеграцією Грузії», — підсумовує заява.

Європарламент також рішуче засудив систематичне втручання Росії в демократичні процеси в Грузії через дезінформацію. Зокрема йдеться про поширення теорії змови про так звану «глобальну партію війни», яка стверджує, буцімто опозиція має намір втягнути Грузію у війну з Росією за наказом Заходу.

Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори. Вже ввечері 27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі  заявила, що не визнає результатів парламентських виборів, і закликала людей вийти на масові протести. Президентка назвала вибори в Грузії «російськими» і заявила, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців.

Про невизнання результатів виборів до парламенту Грузії 27 жовтня заявили також три з чотирьох основних опозиційних партій країни — партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни» та «Сильна Грузія». 

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори були затьмарені глибокою поляризацією, вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

Источник: 
PRпортал