Бібліотека запровадила оригінальний спосіб компенсувати пошкодження книг

Бібліотека відмовляється від плати за пошкоджену книгу в обмін на фотографії домашніх тварин і дітей, які їх пошкодили. “Ми хотіли б запропонувати вам можливість надіслати фотографію улюбленого винуватця”, — опублікувала повідомлення публічна бібліотека Міддлтона, що в американському штаті Вісконсін.

Про це пише The Washington Post.

Працівники вирішили з розумінням поставитися до власників домашніх поціновувачів активного “читання” і запровадили нове правило, адже пошматовані книги до бібліотек повертають регулярно. 

Вартість пошкодженої бібліотечної книги можна не компенсувати, а натомість надіслати знімок шкодливця – собаки, кота чи навіть дитини. “Ми цілком розуміємо, що нещасні випадки трапляються. Іноді відвідувачі надто хвилюються, коли треба прийти і розповісти про інцидент. Ми не хочемо, щоб пошкоджена річ зіпсувала їхні відносини з бібліотекою”, – розповіла заступниця директора книгозбірні Кетрін Кларк.

У своєму дописі бібліотека визнала, що часом книги виглядають смачно для домашніх тварин та маленьких дітей. Бібліотекарі додали фотографію собаки на прізвисько Дейзі, яка зжувала роман “Гість” (The Guest) Б. А. Періс.

У відповідь один з коментаторів зізнався, що стримується від спокуси нагодувати кота бібліотечними книгами – так хоче поділитися знімками вихованця.

Понад 18 тисяч вподобайок отримав другий допис бібліотеки з фотографіями американського спаніеля Квіка та роману, який він “прочитав”. Кетрін Кларк каже що не очікувала такої активної реакції користувачів соцмереж.

“Для розуміння, ми зазвичай радіємо побачити кілька десятків лайків. Спостерігати за тим, як публікація стає вірусною, було захопливо. Ми бачили коментарі, поширення та підписки з усього світу”, – сказала бібліотекарка Ребекка Лайт.

Із моменту оголошення нового правила на сторінці міддтонської книгозбірні з’явилося ще кілька дописів з пухнастими. Серед них – австралійський лабрадудель Скай.

Як зазначила власниця собаки, він полюбляє гризти взуття, аж раптом цікавився книгою. Стефані вийшла на кілька хвилин із кімнати, а коли повернулася – Скай вже смачно гриз край “Залізного полум’я” (Iron Flame) Ребекки Яррос. Після жування 623 сторінок роману пес повернувся до своєї улюбленої справи – ганяти білок.

Стефані розповіла, що пішла повернути пошкоджену книгу і заплатити за неї, однак можливість “розрахуватися” знімком пса порадувала її. “Це демонструє повагу і розуміння. Крім того, це спосіб рекламувати бібліотеки як веселі та гостинні місця”, – сказала жінка.

Завідуюча бібліотекою Жан Лігокі нещодавно виявила, що її книгу “Йога протягом усього життя” (Lifelong Yoga) пожували. Підозрюваних було двоє. “Ми не знали, чи був це Ворд чи Нед, але, знаючи їхні характери, ми вважаємо, що винуватцем був таки Ворд. Мені подобається все, що створює відкритий доступ для людей, які можуть опинитися в невигідному становищі та не мають грошей, щоб заплатити за пошкоджену книгу”, – поділилася жінка.

  •  

Ще одним порушником став однорічний чіхуахуа Беа, який “відгриз шматок злочину” від детективу “Куля, що не влучила” Річарда Османа.

Источник: 
PRпортал