Один голос на виборах купували за 300 гривень

Голоси виборців на "проблемних округах" скуповували по 300-400 гривень. Відповідну заяву зробила координатор виборчих програм організації ОПОРА Ольга Айвазовська на прес-конференції, передає кореспондент УНН.

"Середня сума і загалом вартість голосу – це 400 гривень. В обох округах пропонувалося 200 до, 200 – після (голосування – ред.). Були варіанти, коли 150 до і потім ще раз 150", - заявила О.Айвазовська.

За словами спостерігача, найбільший підкуп виборців проводився на 223 і 194 окрузі.

"Вже зараз і ще до дня голосування ми заявляли, що в 194 окрузі (Черкаси) і 223 окрузі (Київ) здійснюється системний підкуп виборці щодо прецедентів якого нам повідомляли за останні три тижні неодноразово наші спостерігачі на місцях", - наголосила О.Айвазовська.

Спостерігач також повідомила, що дані про людей, які згідні продавати свої голоси передаються від штабу до штабу впродовж вже багатьох виборчих кампаній.

"Бази даних громадян, які продають свій голос – це дуже цінний ресурс, який теж дуже дорого коштує і від кампанії до кампанії продається від штабу до штабу. Це найстрастрашніше тому, що по суті це злочин, який здійснюється в часі", - відзначила О.Айвазовська.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012. Однак, до Верховної Ради пройшли 445 народних депутатів. Центральна виборча комісія 5-го листопада 2012 року повідомила, що не в змозі встановити результати голосування на чергових виборах до сьомого скликання Верховної Ради на п'яти округах. Серед цих округів 223-й у Шевченківському районі Києва, 94-й в місті Обухів Київської області, 132-й у місті Первомайська Миколаївської області, 194-й в місті Черкаси та 197-й в місті Канів Черкаської області. 5-го вересня 2013 року Верховна Рада прийняла законопроект, яким було призначено вибори на "проблемних округах" на 15 грудня 2013 року.

Крім того, суд зобов'язав спікера парламенту Володимира Рибака за позовом Юрія Кармазіна відібрати мандати у депутатів Олександра Домбровського, Ігоря Маркова і Павла Балоги, обрання яких також супроводжувалося порушеннями і скандалами.

Источник: 
PRпортал

Comments (0)

Leave a comment

4 + 8 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. Например, для 1+3, введите 4.