Богдан і Єрмак розпочали першу глобальну війну Telegram-каналів, - експерт

В Telegram-каналах розганяються чутки буцімто главу Офісу президента України Андрія Богдана можуть замінити на нинішнього помічника президента України, куратора відносин з Російською Федерацією Андрія Єрмака. Але насправді це не більше ніж піар-акція Богдана, з якою він повертається в інформаційний порядок денний

Про це в інтерв’ю Depo.ua розповів керівник Інституту гуманітарних досліджень, політичний експерт Вадим Денисенко

- Низка Telegram-каналів від учора розповсюджують інформацію про те, що під Богдана почали "рити", проти нього сформувалася коаліція і його можуть найближчим часом відправити у відставку. І стоїть за цим буцімто його заступник Єрмак. На вашу думку, що це означає?

- Дуже цікаво, що головними джерелами інформації є Telegram-канали, пов’язані з Банковою, в першу чергу – телеграм-канал "Легітимний". Насправді ці канали історично завжди захищали Богдана і треба розуміти, що їх курує заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, який в структурі Офісу президента більше орієнтується на Богдана, ніж на Єрмака. Коли ми читаємо ці повідомлення, то повинні розуміти, що це швидше система контрнаступу чи контрзахисту Андрія Богдана, який насправді зараз дещо відійшов у тінь. Ще одне питання – а що ж тоді відповідає Єрмак? На сьогоднішній момент дуже цікаво дивитися за активністю Telegram-каналу Shadow Anonymous і низки інших, які так чи інакше пов’язані з росіянами. Вони якраз достатньо активно захищають Єрмака. Важливо те, що саме сьогодні у Фейсбуці було запущено інформацію, що є секретні протоколи по газовим домовленостям і в цих секретних протоколах нібито прописано існування трьох газових компаній, які поставлятимуть напряму газ із Російської Федерації і вони пов’язані нібито з трьома людьми. Одна орієнтована на Бойка, друга – на Медведчука і третя – безпосередньо на Єрмака. Правда це чи ні – ніхто не знає і я думаю, що найближчим часом відповіді ми не отримаємо, але в нашому інформаційному полі ця тема може почати достатньо активно гуляти.

- А яка насправді ситуація між Богданом і Єрмаком?

- З дня існування Офісу президента кожен з них відповідав за свою ділянку обов’язків. Єрмак відповідає за міжнародні стосунки, а точніше – за стосунки з Російською Федерацією. Богдан – це не просто Ігор Коломойський, як багато хто хоче пояснити і показати. Богдан – це перш за все кураторство всіх силових органів країни і судової системи. Саме тому він є досить серйозним гравцем і настільки важливим для Зеленського. Поки що, говорити про те, що є якась людина, яка може замінити Богдана в куруванні силових органів і судової системи буде, як мінімум, неправдою і в команді Зеленського такої людини немає.

З моєї точки зору, говорити про швидкий кінець Богдана, якщо не буде якихось форсмажорних обставин або не з’явиться певної несподіваної інформації, дещо зарано.

- Наскільки серйозно впливають Telegram-канали на інформаційне поле України?

- Зараз в Telegram-каналах зсидить приблизно 3 млн громадян України. З них, на моє переконання, приблизно 20-25%  - Telegram-боти. В Telegram вже навчилися робити своїх ботів і свої накрутки. І тому ми можемо говорити про те, що Telegram впливає приблизно на 2,5 млн громадян України. Та це набагато менше, ніж Інстаграм і Фейсбук, але в той же час треба розуміти, що Telegram-канали виконують ту ж саму роль, що й інформаційні канали в телебаченні. Звичайно, рейтинг одного випуску ТСН набагато більший, ніж рейтинги всіх інформаційних каналів країни. Але якщо ми подивимося на те, як впливають інформаційні канали, ми можемо говорити, що їх вплив величезний. Так само й Телеграм канали впливають на політично активне населення України.

- Те, що вчора так і не проголосували по децентралізації і ринку землі може свідчити про послаблення позицій Богдана?

- Перед Богданом була поставлена задача зібрати голоси депутатів для законопроектів по децентралізації та ринку землі. Зараз низка депутатів не готові голосувати і ставлять свої вимоги. Саме тому сьогодні Зеленський братиме участь у засіданні фракції. На мою думку, саме Зеленський переконає тих, хто сумнівається, проголосувати.

- Тобто, насправді його позиції не послаблюються і на Єрмака його ніхто заміняти не збирається?

- Чи існує можливість, що Богдана приберуть? Так, вона існує. Але якщо говорити про ситуацію станом на зараз, то якихось форсмажорних обставин, нової інформації про те, що він десь крупно накосячив, нема. І я думаю, що без цього говорити про послаблення ролі Богдана дещо передчасно.

Більше того,  якщо Зеленський і почне якісь зміни, він почне їх не з Офісу президента, а з Кабінету міністрів. Зеленський не розуміє, чи буде краще, якщо щось буде змінено. Зараз не шукається ситуація для вирішення питань. Не ставиться питання про те, що неефективно управляється Офіс президента, неефективно управляється економіка країни. Не говориться про те, що в нас є різке падіння виробництва. І це означає те, що найближчим часом в нас почне падати ВВП, що позначиться, безумовно, на добробуті громадян. Про це ніхто зараз не говорить взагалі. Є просте питання: якщо ми щось змінимо, то покращиться в нас щось чи ні? Тобто не ті питання ставляться.

А вся ця Telegram-кампанія свідчить, в першу чергу, про те, що голови Офісу президента Андрія Богдана 14 днів не було в Києві і він зараз таким чином нагадує нам про себе.

Источник: 
PRпортал