Зі статті Борреля про візит до України прибрали фразу, що «Євросоюз – не банкомат»

Зі статті верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, присвяченої підсумкам візиту до України, зникла фраза, що "Євросоюз – не банкомат". Відповідні зміни внесені в текст статті, що опублікована на офіційних сайтах Європейської служби зовнішніх зв’язків та Представництва ЄС в Україні.

Стаття під назвою “Україна повинна продовжувати реформи” була опублікована днями. У ній Боррель розповів про підсумки свого першого офіційного візиту до України і зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським.

Серед іншого він розкритикував уповільнення реформ в Україні, давши зрозуміти, що від їх проведення і посилення боротьби з корупцією залежить подальша підтримка Євросоюзу.

Серед іншого, прозвучала фраза: “Має бути зроблено багато роботи разом, аби повністю скористатися перевагами співпраці у рамках Угоди про асоціацію та глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Як я вже сказав президенту (Володимиру Зеленському, – ред.), ЄС не є благодійною організацією або банкоматом; найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни. Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи. Найкращим способом стабілізувати наш регіон сусідства є стабільна, заможна і демократична Україна”.

Станом на 25 вересня фраза про те, що “ЄС – не банкомат” була присутня в статті. Сьогодні ж вона зникла.

Тепер зазначений абзац має такий вигляд: “Має бути зроблено багато роботи разом, аби повністю скористатися перевагами співпраці у рамках Угоди про асоціацію та глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни. Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи. Найкращим способом стабілізувати наш регіон сусідства є стабільна, заможна і демократична Україна”.

Відтак, зі статті вилучили слова: “Як я вже сказав президенту (Володимиру Зеленському, – ред.), ЄС не є благодійною організацією або банкоматом”.

Водночас початковий варіант зберігся в кеші Google.

Раніше високий представник ЄС з питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС готовий надати Україні допомогу у розмірі 1,2 млрд євро для боротьби з COVID-кризою за певних умов. Так, Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з Міжнародним валютним фондом і також виконати усі ті вимоги, що стосуються посилення верховенства права”.

17 вересня на засіданні Верховної Ради народні депутати з третьої спроби ухвалили постанову про призначення конкурсної комісії з обрання керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Деякі депутати Європарламенту заявили про загрозу для безвізового режиму з Україною через проблемну процедуру відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також там мають сумніви щодо підтримки України ЄС і МВФ.

  • Посольство США та представництво Євросоюзу в Україні оприлюднили спільну заяву про те, що від прозорості процесу відбору нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежатиме підтримка нашої країни
Источник: 
PRпортал