Іспанський фотограф переміг у міжнародному конкурсі зі світлиною дитини, яка спить у зруйнованому будинку на пляжі Гани

Переможцем міжнародного конкурсу "Фотограф довкілля" (Environmental Photographer of the Year) став іспанець Антоніо Арагон Ренунціо.

Про це повідомляється на офіційному сайті фотоконкурсу.

На світлині переможця дитина, яка спить на підлозі зруйнованого будинку на пляжі в Гані. Знімок покликаний привернути увагу до проблеми підвищення рівня моря у країнах Західної Африки, що змушує тисячі людей залишати свої домівки, які розташовані близько до води.

Переможець конкурсу отримав нагороду у розмірі 10 тис. фунтів стерлінгів.

Фото: “Сини припливу”, Антоніо Арагон Ренунціо (Antonio Aragón Renuncio), 2019

У номінації “Найкращий молодий фотограф року” переміг Амаан Алі з Індії. На фото хлопчик, який гасить пожежу у лісі неподалік від свого будинку в Нью-Делі. У районі, де проживає дитина, лісові пожежі стали звичайним явищем.

Фото: “Пекло”, Амаан Алі, 2021

Фотографі Мішель Лапіні став переможцем у категорії “Довкілля майбутнього”. На його знімку наслідки цьогорічної повені неподалік міста Модена в Італії. Через сильні дощі там розлилася річка Панаро.

Фото: “Повінь” Мішель Лапіні, 2021

Журі конкурсу також нагородило Ашрафула Іслама за фото, на якому стадо овець у Бангладеш шукає траву серед потрісканого через посуху ґрунту.

Фото: “Вижити для життя”, Ашрафул Іслам, 2021

У категорії “Вплив на клімат” журі відзначило Кевіна Оньянго за знімок, зроблений у Кенії. На фото хлопчик вдихає повітря, яке виробляє рослина, у той час як на задньому плані насувається піщана буря.

Фото: “Останній подих”, Кевін Оньянго, 2021

Кращим у категорії “Вода і безпека” визнали знімок фотографині Сандіпані Чаттопадхьяй. На фото – цвітіння водоростей у річці Дамодар в Індії. Через нерегулярні мусони та тривалу посуху ця проблема стала загрозливою. Значне цвітіння водоростей перекриває доступ до кисню для живих організмів у річці.

Фото: “Зелений бар’єр”, Сандіпані Чаттопадхьяй, 2021

У категорії “Безпечні для довкілля міста” журі відзначило фото Сімона Трамонте. Фотограф показав на світлині фотобіореактор в Ісландії, який  працює на чистій геотермальній енергії.

Фото: “Перехід на чистий нуль: фотобіореактор”, Сімон Трамонте, 2020

Міжнародний фотоконкурс проводять уже 14 рік поспіль. Він покликаний привернути увагу до того, який вплив чинить людина на навколишнє середовище, а також показує здатність людства виживати та впроваджувати інновації.

Источник: 
PRпортал