Журналісти «Радіо Свобода» потрапили під обстріл під час протестів у Казахстані

Журналісти «Радио Азаттык» (казахської служби «Радіо Свобода») 5 січня потрапили під обстріл на центральній площі міста Алмати в Казахстані. Про це розповів журналіст Торокул Дооров в коментарі для «Настоящее время».

Стрілянина розпочалась, коли мітингувальники брали штурмом будівлю акімату (адміністрації міста). Як розповіли журналісти, невідомі почали стріляти з автомобіля без номерів по натовпу. Чи були це представники силовиків, або провокатори – невідомо. При цьому знімальна група «Радио Азаттык» стверджує, що саме цей автомобіль перед обстрілом переслідував їх. Тому журналісти вважають, що нападники стріляли прицільно саме по них.

Кореспонденту та оператору вдалося вибратися з центральної площі неушкодженими.

Загалом роботу казахського бюро «Радіо Свобода» майже повністю паралізовано, оскільки блокується інтернет і погано працює телефонний зв'язок.

Протести у Казахстані розпочалися 2 січня, коли в місті Жанаозен сотні мешканців виступили проти зростання цін на газ в два рази (до $0,27 за літр). Потім протести почалися і в інших містах. Мітингувальники вступали в сутички з правоохоронцями, підпалювали їхні автівки. Окрім зниження тарифів, тисячі протестувальників вимагали відставки керівництва держави.

5 січня президент відправив уряд у відставку та погодив зниження тарифів, але протести тільки посилилися. Сотні людей, за даними влади, постраждали та були затримані. 

Источник: 
PRпортал