Заява Amnesty International готувалася без залучення українського офісу

Український офіс міжнародної організації Amnesty International не брав участі у підготовці та поширенні доповіді, у якій ідеться про те, що українська армія наражає цивільних на небезпеку. Про це у коментарі hromadske повідомила речниця «Amnesty International Україна» Катерина Мітєва.

«Український офіс не брав участі ні в підготовці, ані в розповсюдженні цієї інформації. За правилами організації, під час збройних конфліктів та воєн документуванням порушень і злочинів займається виключно Департамент реагування на кризи», — сказала Мітєва.

Натомість, додала вона, від початку повномасштабної війни український офіс Amnesty International адвокатує питання розслідування Україною та іншими державами воєнних злочинів Росії, скоєних в Україні.

Як наголошують у пресслужбі «Amnesty International Україна», слід розрізняти воєнні злочини та порушення міжнародного гуманітарного права, що регулює закони та звичаї війни. Лише найтяжчі порушення за цим правом вважають воєнними злочинами, після чого винні мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Команда Департаменту реагування на кризи Amnesty International не зафіксувала жодного воєнного злочину українських військових», — заявили в «Amnesty International Україна».

Источник: 
PRпортал