Волонтери створили платформу Good Link для адресної допомоги ВПО. Як це працює

Українська волонтерська організація Volunteer Community створила платформу Good Link для «швидкого реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб».

Проєкт працює на Instagram-сторінці та зʼєднує небайдужих українців із ВПО.

У соцмережі висвітлюють потреби окремих родин, які опинилися в скрутному становищі, а підписники, які бажають допомогти, можуть залишити коментар від конкретним постом або написати в приватні повідомлення Good Link.

«Зазвичай, люди просять у волонтерів побутові речі: постільну білизну, рушники, посуд, одяг, засоби гігієни, продуктові набори та дрібну техніку тощо», – зазначають організатори.

Нині на платформі проєкту зареєстровано 11 запитів, з яких три вже виконали волонтери. Серед них, наприклад, три багатодітні родини з Харкова, які просили про поміч із продуктами харчування.

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить понад 6,6 мільйона людей, тобто 15% від населення країни. Водночас 5,5 мільйона раніше переміщених осіб повернулися додому. Здебільшого переселенці повертаються до Києва, Київської, Харківської, Одеської, Чернігівської областей.

Ветерани й члени їхніх сімей, які мають статус ВПО, зможуть отримати до 20 тисяч гривень відшкодування за товари для ведення власного бізнесу.

Источник: 
PRпортал