Власник OLX повідомив, що продає сервіс Avito в Росії

Нідерландська компанія Prosus, яка володіє OLX, 20 травня повідомила, що вирішила продати свій бізнес у Росії, а саме: найбільший у РФ сайт оголошень Avito.

Уже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, у березні 2022 року, акціонери компанії Prosus відмовилися залишати російський ринок та продовжили працювати. Тоді представництво OLX в Україні повідомило, що «не має впливу на будь-яку діяльність бізнесу в інших країнах та прийняття рішень», а «обмежується локальною роботою націленою насамперед на українців».

«25 березня 2022 року ми оголосили про відділення російського бізнесу оголошень Avito від нашої OLX Group. Після завершення операційного розділення Prosus вирішив вийти з російського бізнесу. Ми розпочали пошук покупця для наших акцій в Avito», — розповіли в Prosus. Зазначимо, що «операційне розділення» передбачало, що компанією Avito керуватиме власна рада директорів у Росії, незалежно від OLX Group та Prosus.

ДОПОВНЕНО: Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав, що ще до початку війни Avito став майданчиком для розміщення заяв від Міністерства оборони РФ із закликом вступити до лав російської армії за контрактом; також на платформі публікували оголошення про продаж награбованого російськими військовими майна в Бучі, Ірпеня. Міністр скептично відреагував на рішення компанії: «Раніше ми вже бачили схожі стейтменти від керівництва Prosus. Але цього разу йдеться навіть про початок пошуку покупця акцій.  Сподіваємося, що нова заява компанії не стане черговою пустою обіцянкою заради порятунку ділової репутації. Тому стежимо далі за реальними діями».

 

Источник: 
PRпортал