Війна в Україні стала для світу темою номер один – дослідження Kantar

Війна в Україні викликає найбільше занепокоєння у порівнянні з іншими актуальними проблемами в світі, такими як пандемія та інфляційна криза («криза вартості життя»). Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Kantar GlobalIssues Barometer: світ власними словами», проведеного Kantar у 18 країнах.

За даними опитування, саме війна викликає найбільше занепокоєння у кожній з держав, залучених до дослідження. Про неї згадують не лише у Європі, але також у Південній Кореї та Японії. Найбільше переймаються у Європі: стурбованість висловили 96% поляків, 87% іспанців, 85% французів та 83% німців.

А в США такі думки притаманні 47% мешканцям країни.

Більшість опитаних покладають відповідальність за вирішення проблеми війн на уряди (82%), значними є також очікування від міжнародних організацій, таких як ООН (55%) та широкої громадськості (43%). 30% сподіваються на дії з боку компаній і бізнесів, 25% – медіа.

Закінчення війн та конфліктів є одним з найбільших очікувань – на це сподіваються 16% опитаних. Частіше про це повідомили респонденти в Іспанії, Південній Кореї, Аргентині, Бразилії, Мексиці та Польщі. 12% опитаних сподіваються на щастя та мир, частіше – у Мексиці, Аргентині, Іспанії, Південній Кореї та Туреччині.

В опитуванні взяли участь 10 000 респондентів з 18 країн, які склали 57% світового ВВП у 2020 році (США, Мексика, Аргентина, Бразилія, Франція, Німеччина, Польща, Іспанія, Швеція, Туреччина, Великобританія, Нігерія, Південна Африка, Індія, Індонезія, Японія, Південна Корея, Австралія).

Проводилося дослідження 9-10 квітня. Анкета містила відкриті запитання.

Аналіз даних було здійснено з використанням технології штучного інтелекту TextAI (IntelligentTextExtractor).

Источник: 
PRпортал