«Видворити з країни». Представники Великої Британії та МЗС України реагують на твіт РФ із закликом до страти українських військовополонених

Представники Великій Британії шоковані вчинком посольства Росії у Британії після трагедії в Оленівці.

На другий день після винищення та поранення людей російські дипломати поширили допис на офіційній сторінці у Twitter, в якому загибель полонених з «Азову» назвали «заслуженою смертю». Також у дописі розмістили наклепницьке відео, в якому йдеться про нібито розстріл цивільних мешканців Маріуполя полком «Азов».

Як заявив депутат Лейбористської партії Кріс Браянт, після цієї «заяви» Британія має вислати все посольство РФ. «Це незаконно. Це заклик до воєнних злочинів. Настав час Великій Британії відправити все російське посольство назад до Москви. Ліз Трасс, що ви збираєтесь робити?», — зазначив Кріс Браянт, реагуючи на допис російського посольства.

В МЗС України у відповідь на цей твіт заявили, що російські дипломати є співучасниками воєнних злочинів в Україні і мають бути притягнуті до відповідальності. «Прочитайте це, коли вам скажуть, що Росію не можна ізолювати. Немає різниці між російськими дипломатами, які закликають до страти українських військовополонених, і російськими військами, які роблять це в Оленівці. Усі вони є співучасниками цих воєнних злочинів і повинні відповідати», — наголосив речник МЗС Олег Ніколенко.

Допис посольства РФ, що містить дезінформацію та образи щодо полку «Азов», за правилами Twitter не видалили. Його марковано як пост, що містить мову ворожнечі.

Нагадаємо, вибух на території колишньої виправної колонії у Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей, йдеться в спільній заяві Міністерства оборони, ЗСУ, СБУ, ГУР МОУ, Генштабу України.

Міжнародна спільнота засуджує вбивство полонених в  на тимчасово окупованій території Донецької області та вимагає розслідування. 

Асоціація родин захисників «Азовсталі» провела акцію у Києві з вимогою визнати РФ країною-терористом.

Источник: 
PRпортал