Видання «ЛітАкцент» закривається після 13 років роботи

Фінансування проєкту завершилося півтора роки тому, деякий час видання могло оплачувати хостинг завдяки збору коштів. Наразі сайт вже не працює.

 

Літературно-критичний сайт «ЛітАкцент» закривається, про це повідомила його головна редакторка Ірина Троскот.

«Власне, так, ЛітАкцент прощається. 13 років щоденної роботи літературно-критичного порталу, заснованого тоді, коли ще жодного схожого видання в мережі не було, — думаю, не найгірший результат.

Півтора року тому завершилося фінансування ресурсу, ми оголосили збір коштів і мали можливість ще певний час проплачувати принаймні хостинг. Водночас зараз є значно актуальніші потреби. Ні, я не про те — література завжди на часі. Але нині із захватом спостерігаю, як зростають колеги, й переконана, що їм вдасться зробити неймовірно багато вартісного й хорошого.

А зараз дуже хочу лише подякувати всім причетним до ЛітАкценту — тим, хто лаяв, і хто вболівав. Хто читав і писав. Хто любив нас і ні. Це був направду хороший етап. Дякую й усіх (майже) незмінно люблю», — написала пані Ірина.

«ЛітАкцент» було створено восени на базі Центру досліджень сучасної літератури НаУКМА за підтримки видавництва «Темпора». Ідея належала професору Києво-Могилянської академії Володимиру Панченку (до вересня 2012-го він був головним редактором порталу). Як розповідала Ірина Троскот, задум створити такий ресурс виник через відсутність літературної критики в Україні. У 2021 році сайт припинив співпрацю з видавництвом та втратив фінансування.

Сайт позиціонував себе як незалежний майданчик, де публікувались часом протилежні рецензії на один і той самий твір, щоб не подавати позицію якогось одного критика як єдино правильну. Крім того, на сайті «ЛітАкценту» публікувалися статті про екранізації творів, кіновраження українських письменників, літературні мандрівки тощо. Видання також щорічно обирало переможців літературної премії «ЛітАкцент року». 

Источник: 
PRпортал