Вибори у Польщі: голосування хочуть провести наприкінці червня, а рейтинг президента Дуди обвалився на 20%

Рейтинг президента Польщі Анджей Дуди за кілька минулих тижнів обвалився на 20%. Тепер він може і не здобути перемогу на виборах у першому турі.

Про це йдеться у новому соціологічному опитуванні компанії Kantar, передає Wiadomości.

Зазначається, що за чинного президента, якого висуває керівна партія "Право і справедливість", готові проголосувати 39% поляків. Це майже на 20% менше порівняно із квітневим опитуванням.

Водночас новий кандидат від опозиції набирає підтримку. Мер Варшави Рафал Тшасковський може отримати близько 18% голосів у першому турі. Однак для офіційного висування йому ще потрібно набрати 100 тисяч підписів. У президенти його висуває головна опозиційна партія Польщі "Громадянська коаліція".

Також майже на 8% - до 15% - підвищив свої рейтинги і незалежний кандидат Шимон Головня. Його називають "польським Зеленським", адже він відомий серед поляків як журналіст та телеведучий і позиціонує себе як несистемний кандидат. Також Головня є активним громадським діячем, займаючись благодійністю.

У другому турі ситуація у Дуди буде значно складнішою. Якщо він зустрінеться там із Тшасковським, то наразі рейтинги дають 48% на 41% на користь Дуди. Якщо ж до другого туру вийде Головня – 47% на 45% на користь Дуди.

Оскільки на початку травня вибори не відбулися, наразі в уряді Польщі розглядають можливість їхнього проведення 28 червня.

"Ми хочемо виконати наші конституційні обов'язки і провести ці вибори відповідно до Конституції, і сьогодні ми плануємо зробити це 28 червня. Пізніший термін не підходить, тому що до 6 серпня закінчується термін повноважень президента, і з термінів, які потім випливають із закону, це може означати, що оголошення виборів або їхнє схвалення Верховним судом затягнулося б за цей строк", - заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецькі.

Источник: 
PRпортал