В Узбекистані від блогерів та журналістів вимагають менше писати про протести в Казахстані – ЗМІ

В Узбекистані від блогерів та журналістів вимагають менше писати про протести в Казахстані, пише місцева служба «Радіо Свобода» («Радио Озодлик»).

Так, деякі блогери та журналісти повідомили журналістам, що їх викликали до органів безпеки, де попросили «менше писати на цю тему», «не розповсюджувати відеозаписи» та «не закликати до мітингів».

Один із блогерів, який говорив із «Радио Озодлик» на умовах анонімності, сказав, що заборону на висвітлення подій у сусідній країні наклала Служба державної безпеки Узбекистану.

«Один мій друг, який працює на телебаченні, сказав, що такий наказ надійшов зі спецслужб. Крім того, представники Агентства інформації та масових комунікацій теж зізналися, що це наказ спецслужб», – додав він.

Інший співрозмовник повідомив журналістам, що співробітники СДБ і дільничний інспектор зажадали у нього письмове пояснення через дописи про події в Казахстані. Ще низка активістів каже, що останнім часом їм надходять погрози від анонімних користувачів.

 

Міністерство внутрішніх справ Узбекистану не прокоментувало інформацію про виклик блогерів та журналістів до органів внутрішніх справ. 

Зазначимо, що в 2021 році Узбекистан опустився в рейтингу свободи преси зі 157 місця на 180-е.

Источник: 
PRпортал