В РФ вирішили замінити "Вікіпедію" власним порталом

В Росії, щоб замінити вільну енциклопедію "Вікіпедія", створять "загальнонаціональний інтерактивний енциклопедичний портал".

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на РБК

 На початку жовтня російське наукове видавництво "Велика російська енциклопедія" (ВРЕ) оголосило конкурс на надання послуг з розробки бренду та маркетингової стратегії на 2020-2022 роки для "загальнонаціонального інтерактивного енциклопедичного порталу". На його реалізацію до кінця 2022 року в бюджеті закладено майже 2 млрд рублів.

У концепції платформи зазначено, що вона покликана "захистити сучасне знання від "розмивання", а користувачів Мережі - від недостовірної інформації".

Основою контенту для нового порталу стануть більш 80 тис. актуалізованих і доповнених статей електронної версії 35-томної Великий російської енциклопедії, створеної в 2004-2017 роках, а також довідкові матеріали Енциклопедичного словника.

На відміну від "Вікіпедії", статті порталу, який в Росії позиціонують як її конкурента, читачі не зможуть редагувати.

На порталі буде кілька типів реєстрації: проста (надання імені, адреси електронної пошти та його підтвердження) і розширена (надання більшої кількості даних, використання Єдиної системи ідентифікації і аутентифікації). Зареєстрований користувач зможе виступати з ініціативами про включення нового матеріалу в енциклопедію.

Остаточне рішення про включення в енциклопедію нового терміна, як зазначається, прийматиме "експертне співтовариство".

Автори концепції розраховують на потенційну аудиторію порталу в Росії в кількості близько 10 млн осіб. При цьому його архітектура має бути пристосована до обслуговування 15 млн унікальних відвідувачів на добу. Для порівняння: у Wikipedia.org, за даними Mediascope, в липні 2019 року в російських містах з населенням понад 100 тис. осіб було 2,9 млн користувачів на день і 29,4 млн - на місяць.

Источник: 
PRпортал