В Аргентині на виборах президента переміг правопопуліст

В Аргентині правопопуліст Хав'єр Мілей здобув перемогу на президентських виборах - за попередніми результатами, він набрав близько 56 відсотків голосів виборців. Мілей очолює Лібертаріанську партію, що входить у правий альянс "Свобода настпає".

У ніч проти понеділка, 20 листопада, Мілея привітали з перемогою його суперник на виборах - міністр економіки Аргентини Серхіо Масса, який був кандидатом від правлячої коаліції "Союз заради батьківщини", - а також низка лідерів латиноамериканських держав. 

Для вирішення економічних проблем Мілей, який обрав своїм символом бензопилу, має намір серйозно скоротити бюджетні витрати.
 

Мілей перебуваючи депутатом парламенту один з небагатьох південноамериканських політиків, який жорстко засуджував московію, розвішував українські прапори в аргентинському парламенті (двічі) та критикував свій уряд за слабку позицію щодо вторгнення московії в Україну. Мілей критикував свій уряд, що не реагує на вторгнення московії в Україну, називав позицію своєї країни «печальною» та заявляв: «В рамках свободи Ви не можете миритись з тим, що одна країна вторглась в іншу». 

Мілей заявив, що його вектор зовнішньої політики буде "прозахідним", але чи буде долучатись до санкцій проти московії чи надавати підтримку, яка потребує ресурсу з його країни - це питання. Головний фактор — Аргентина в глибокій кризі, але з іншого боку, це Мілей, все можливо. Хоча є один момент — це аргентинський ВПК та склади зі 155-мм боєприпасами, які можна ж не "передавати", а "продавати" та забезпечити додаткові надходження в економіку країни. На тлі, неспроможності Європи швидко наростити виробництво, залучити "треті країни" про що активно зараз говорять в ЄС — було б добре, але цих "третіх країн потенційно не так багато", але Аргентина потенційно тепер може бути однією з них.

Серед національних особливостей: ідей Мілея ліквідувати Центробанк Аргентини, перехід національної валюти на долар, скорочення 2/3 міністерства держави й інше. Мілей стає президентом у важкий період для країни, коли річна інфляція вже сягає понад 140%  з потенціалом перерости у "гіпер", що буде вже не вперше за останні десятиліття.

 Соратниця Мілея Діана Мондіно, якій провокують пост голови МЗС Аргентини, ще до оголошення результатів заявила, що її країна "не вступатиме у БРІКС".

Чи утвориться проукраїнська Південна Америка?  Якщо до Чилі з проукраїнським президентом приєднається Аргентина у питаннях України — це стане потужним політичним блоком на противагу московії та Китаю в регіоні.

У Мілея простий вибір, або зробити "аргентинське диво", або система  "пероністів" та "кішнерістів", які пролетіли цього разу за будь-якої нагоди зможуть його розхитати чи подавити...

 

Источник: 
PRпортал